Tatil Yapacak Anne Adayları Dikkat

Tatil Yapacak Anne Adayları Dikkat

Uzun yolculuklarda acil durumlar söz konusu olabileceğinden doktorunuzun size önerdiği ilaçları yanınızda bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Anne Adaylarının Tatil İçin En Güvenli Dönemi 18-24 Haftasıdır

Anne adaylarının hamilelik döneminde seyahat yapmasında belli dönemlerde sıkıntı görünmemektedir. Ancak 18 ile 24. Haftalar haricindeki dönemlerde kanama ve doğumun yaklaşması öngörüldüğünden doktor kontrolü altında seyahat edilebilinir. Uzun yolculuklarda acil durumlar söz konusu olabileceğinden doktorunuzun size önerdiği ilaçları yanınızda bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Risk Grubunda Bulunan Anneler Dikkat

Erken doğum, kanama ve yüksek tansiyon gibi sorunlar yaşamış annelerin uzun seyahat etmesi uygun değildir. Uzun seyahat anne adayını hareketsiz kılacağından oluşacak varisler nedeni ile pıhtılaşma sorunu yaşama ihtimali bulunmaktadır. Anne adaylarının bu dönemlerde tatil seçimi için özenle hareket etmesi uygun görülür sıcak anne ve çocuk için iyi bir unsur değildir. Vücutta oluşabilecek sıvı kayıpları anne ve çocuğuna zarar verecektir. Hamilelik döneminde ciltteki renk hücrelerinin aktif olması sebebi ile aşırı sıcak altında kalan annelerin yüzünde çillerin artışı görünmektedir.

Bol Bol Sıvı Tüketimi Şart

Anne adayları tatil dönemi boyunca sıcaklardan etkilenmemek için koruyucu kremler kullanımı önemlidir. Güneşe maruz kalmamak için gölge kısımlar tercih edilmelidir. Bol bol sıvı tüketilmesi gerektiğinden günde 1 adet maden suyu içilmesi elektrolit kaybına destek olacaktır. Yeterli sıvı alının alınmadığını veya fazla sıvı kaybı olup olmadığını anlamanın en kolay yolu idrar rengidir. İdrar rengi açık çay rengi gibi koyulaşmış ise sıvı alımı azalmış veya sıvı tüketimi artmış olabilmektedir.

Anne Adayları Tatil Döneminde Yapacakları Sporlar Sağlıklı ve Zayıf Kalmanızı Sağlamaktadır

Tatil bölgelerinde yapılan spor faaliyetleri anne adayları için bulunmaz bir nimettir. Yüzme, koşu, yoga, plates, gibi faaliyetler anne ve çocuk için önemlidir. Spor ne kadar büyük bir etken olsa da beslenmede o kadar etkili bir unsurdur. Anne adayları bu dönemde fast food tüketmemeye dikkat etmeli sokakta satılan yiyecekler ve sulardan uzak durmalıdır. Zeytin yağlı yiyeceklerin fazla tüketilmesi gerektiği bu dönemde kabızlık riskinizde ortan kalkacaktır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...