30 Mayıs Dünya Meyve Suyu  Günü

30 Mayıs Dünya Meyve Suyu Günü

MEYED öncülüğünde, ilk kez bu yıl ilan edilmesine karar verilen Dünya Meyve Suyu Günü, İstanbul'da düzenlenecek çeşitli sokak etkinlikleriyle kutlanacak.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm meyve suyu firmalarını aynı çatı altında toplayan Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) öncülüğünde, ilk kez bu yıl ilan edilmesine karar verilen Dünya Meyve Suyu Günü, İstanbul'da düzenlenecek çeşitli sokak etkinlikleriyle kutlanacak. Sağlıklı ve bilinçli bir topluma katkıda bulunmayı amaçlayan MEYED, bu adımıyla Uluslararası Meyve Suyu Üreticileri Federasyonu'ndan (IFU) tam not aldı. Türkiye'nin öncülük edeceği Dünya Meyve Suyu Günü kutlamalarının ı ilki bu yıl 30 Mayıs Pazar günü, Bebek Parkı'nda bir festival ile gerçekleştirilecek. Etkinlik sponsoru olacak MEYED üyesi çeşitli meyve suyu firmalarının stantlarının da bulunacağı bu şenliğe, basketbol sahalarının efsanevi basketbolcusu, Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ve milli takımının genç yıldızı Engin Atsür de katılacak… Sürpriz oyunların yer alacağı ve tüm gün sürecek bu sokak festivali, ailelerin çocuklarıyla eğlenceli bir pazar geçirmelerini sağlayacak…

Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) öncülüğünde hayata geçen Dünya Meyve Suyu Günü, 30 Mayıs Pazar günü, İstanbul'da düzenlenecek çeşitli sokak aktiviteleriyle kutlanacak. Bebek Parkı'nda birbirinden eğlenceli şişme oyunların kurulacağı çim alanda, meyve suyu firmalarının stantları da yer alacak ve halka çeşit çeşit meyve suyu ikramı yapılacak. Birbirinden lezzetli, besin kaynağı meyve sularının renk ve enerji katacağı bu organizasyonda "sağlık ve eğlence" ön planda olacak. Türkiye basketbolunun ekolleri arasında yer alan Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ve Amerika Basketbol Kolej Ligi'nde (NCAA) yıldızlaşan milli takımın genç oyun kurucusu Engin Atsür de, festivale katılan aileler ve çocuklarıyla bu şenlikte buluşacaklar.

Öneri Meyed'den, destek Uluslararası meyve suyu üreticilerinden…

Geçtiğimiz günlerde ilk defa İstanbul'da gerçekleşen 16. IFU Dünya Meyve Suyu Kongresi'nde MEYED'in önerisi Küresel Meyve Suyu Ailesi'nin üst düzey temsilcileri ile paylaşıldı ve Türkiye'nin liderlik edeceği bir Dünya Meyve Suyu Günü Alt Komisyonunun kurulmasına karar verildi. Beğenilen fikrin yaratıcısı MEYED'e ise Dünya Meyve Suyu Günü kutlamalarının ilkinş Türkiye'de gerçekleştirme fırsatı tanındı.

Meyve Adamlar Bandosu Beşiktaş İskele Meydanı'nı şenlik havası yaratacak…

Sosyal ağlarda profilleriyle yüzlerce takipçisi bulunan Meyve Adam ve dev meyve arkadaşlarından oluşan bando 30 Mayıs Pazar günü Beşiktaş İskelesi'nde halkla buluşacak. 6 kişilik Meyve Adamlar Bandosu, sevilen müziklerle İstanbulluları eğlenceye davet edecek. Bando son performansını ise Bebek Parkı’ndaki şenlik alanında, katılımcılarla birlikte gerçekleştirecek.

Şenliğe katılan çocuklar, milli basketbolcular ile şut yarışına girecek!

Dünya Meyve Suyu Günü Şenliği şerefine etkinlikte çocuklara eşlik edecek olan Harun Erdenay ve Engin Atsür, çocuklara özel kurulacak potada, şut yarışı hakemi olacaklar. 1 dakika içinde en çok sayı yapan çocuklara ödül olarak, milli basketbolcular ile birlikte basket atarken çekilmiş imzalı fotoğrafları hediye edilecek.

Dikkat: Otobüs beklerken karşınıza dev bir meyve çıkabilir…

İstanbul sokaklarında dolaşmaya başlayan Meyve Adam ve arkadaşları, Dünya Meyve Suyu Günü öncesinde bir hafta boyunca otobüs durağında, metrobüste, metro durağında veya bir boğaz vapurunda karşınıza çıkabilir. Dev bir siyah üzüm, bir elma, bir kayısı bir de dev vişne sokaklarda halkla kaynaşacak.

Dimes, Cappy, Tamek, Aroma, Juss ve Ülker İçim gibi meyve suyu üreticisi firmaları ile Tetra Pak'ın yanı sıra, Anadolu-Etap, Asya Meyve Suyu, PenKon ve Targıd gibi ham madde üreticilerinin de sponsor oldukları Dünya Meyve Suyu Günü Şenliği 11.30'da başlıyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.