Günümüzün İdeal Kadın Ölçüleri

Günümüzün İdeal Kadın Ölçüleri

Bir kadın; dudakları etli, çenesi ne kadar dar ve elmacık kemikleri ne kadar çok çıkık olursa, o denli çekici bulunuyor.

Bir kadın; dudakları etli, çenesi ne kadar dar ve elmacık kemikleri ne kadar çok çıkık olursa, o denli çekici bulunuyor. İngiliz bilimadamlarına göre; kadının kıvrımlı hatları her geçen gün yerini erkeksi hatlara bırakıyor. Beli eskiye göre kalınlaşan, göğüs çevresi genişleyen kadınların bu farklılaşmasının altında yedikleri ve hareketleri yatıyor. İngiliz bilimadamlarına göre; şu anda bilinen en ideal kadın ölçüsü Jennifer Lopez e ait. Erkekler kadınsı yüz hatları dışında Jennifer Lopez'inkine benzer kalça ve bel orantısına da (en ideal ölçü: 1 : 0.7) dikkat ediyor. Çekiciliğin sırrını araştıran bilim adamları şu oranlara varmış: Bir kadın için ideal ölçüdeki kalçalar, en az 100cm ve 42 beden. Peki uzmanlara göre, güzel göğüsler, yuvarlak kalçalar ve ince bir bel için neler yapmalı? İşte uzmanların önerileri:

Günde 100 Kere Dönün

İnce bir bel için belinizi günde en az 100 kez sağa sola döndürmelisiniz. Bunun dışında kesinlikle belin içini çok sıkan pantolonlardan uzak durun. Belinizi ince göstermek için düşük belli giysilerden kaçının. Aşırı tatlı gıdalardan uzak durun. Çünkü fazla şeker, bel çevresinde toplanır. Belinize duş sırasında önce sıcak ardından soğuk su ile masaj yapın. Otururken belinizi koltuğun arkasına yaslayın.

Merdiven İnip Çıkın

Yuvarlak kalçalara sahip olmak için en uygun hareket, merdiven inip çıkmaktır. Ancak merdiven çıkarken parmak uçlarınızla, inerken ise tabanınıza basarak inin. Sentetik kumaşlı pantolonlar giymeyin. Gün içerisinde arada sırada kalçalarınızı gerip bırakın. Bacaklarınızı aşırı çalıştıran hareketler yerine kalçaları geren hareketler yapın. Hızlı yürümek yerine yavaş adımlarla yürümeyi tercih edin. Aşırı olmamak şartıyla topuklu ayakkabıdan vazgeçmeyin. 20 dakikadan fazla ve sert zeminde oturmaktan kaçının. Gerekirse altınıza minder koyun.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...