Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Sağlıklı ve güzel görünmek, duru, aydınlık ve temiz bir ciltle mümkündür. Bunun için düzenli bir cilt temizliği ve bakımı yanında...

Sağlıklı ve güzel görünmek, duru, aydınlık ve temiz bir ciltle mümkündür. Bunun için düzenli bir cilt temizliği ve bakımı yanında kırışıklıklar, lekeler ve sivilcelerin tedavisi gerekir. İlaç tedavisiyle birlikte uygulanabilen kimyasal peeling ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kimyasal peeling, cilt canlandırma sistemi veya cilt yenileme programı olarak adlandırılabilir. Cildin üstündeki sorunlu kısımları soyarak atar ve alttan yeni hücrelerin yapılmasını sağlar. İleri dönemde cildin destek dokusunu arttırır. Böylece cilt daha canlı, gergin ve pürüzsüz bir görünüm alır.

Peeling 

  • Lekelerin tedavisinde ( yaşlılık, hamilelik sonrası, güneş hasarı gibi),
  • İnce ve orta derinlikteki kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesinde,
  • Sivilce tedavisinde,
  • Sivilce izlerinin hafifletilmesinde,
  • Kaba cilt yapısının düzeltilmesinde,
  • Gözenekli cilt yapısının daha düzgün hale getirilmesinde,
  • Genel cilt canlanması, parlaklığın arttırılması ve pürüzleştirilmesinde kullanılabilir.

Kimyasal Peeling

Etken maddenin cilde uygulanmasıyla yapılır. Alfa hidroksiasitler (AHA), jessner solüsyonu, triklorasetik asit, AFA, beta hidroksiasitler (BHA), peeling için yaygın kullanılan solüsyonlardır.

Ortalama seans sayısı 6-7'dir. 1-4 hafta aralarla uygulanır ancak peeling yapılma aşamasına ve hastaya bağlı olarak değişebilir. Gerekirse doktor tarafından eklenen ilaçlarla veya evde kullanılabilecek ürünlerle birlikte uygulanabilir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...