Tırnak Sağlığı

Tırnak Sağlığı

Güzel ellerin anahtarı şüphesiz güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktan geçer. Bazen tırnaklara yaptığımız işlemler tırnak sağlığını bozar ve yıpratır.

Tırnakların renklendirilmesi ve bakımı tarihten beri bilinen bir olgudur. Ancak bunu yaparken tırnakların sağlığına özen gösterilmesi şarttır. İşte tırnak sağlığına dikkat etmenin püf noktaları...

Günümüzde gökkuşağındaki tüm renkler tırnaklara taşınabilse de, tırnak bakımı ve korunması geçmişe oranla daha önemli bir yer tutmaktadır. İyi ve kaliteli olarak seçilen cila çıkartıcılar tırnaklara ve cilde herhangi bir zarar vermeden etkilerini göstermektedirler. Uygun nemlendiriciler tırnak ana hücrelerini güçlendirmekte daha sağlıklı ve güçlü tırnaklar sağlamaktadır.

Tırnak sağlığınız için dikkat etmeniz gereken bazı noktaları aşağıda bulacaksınız;

  • Tırnaklarınızı sudan uzak tutunuz. Tırnaklar su emebilen yapılardır ve su emdiklerinde daha yumuşak ve zayıf bir yapıda olurlar. Ev işlerinde mutlaka eldiven kullanılmalıdır.
  • Ellerinizi ve tırnak köklerinizi mutlaka besleyici ve nemlendirici kremlerle günde bir kaç kez destekleyin. Özellikle ıslanma öncesi ve sonrası mutlaka kremleme yapın.
  • Tırnak cilalarınızı asla soymaya kalkmayınız. Tırnaklarınızdan da küçük dahi olsa bazı kısımlar bu cila parçaları ile kopacaktır. Cilaları soymak yerine ince bir kat daha sürmeyi ve cilaların kalkmasını engellemeniz daha doğru olur.
  • Cila çıkartıcınızın AHA (alpha hidroksil asit) gibi ölü deri katmanlarını çıkartıcı maddeler içermesini ve doğal asitlikte olmasını tercih ediniz.

 

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...