Ünlülerin Cilt Bakımı

Ünlülerin Cilt Bakımı

Güzel ciltleriyle ön planda olan ve herkesçe beğenilen ünlülerin yaptığı cilt bakım rutinlerini sizler için derledik.

Liz Hurley:

Duru cildiyle dikkat çeken ünlü yıldız cilt temizliğine çok önem veriyor. Haftada mutlaka iki kez cildini arındırmak için peeling uyguluyor.

Laetitia Casta:

Seksi modelin pürüzsüz ve sağlıklı cildinin sırrı, makyajını hiç üşenmeden özenle ve dikkatle temizlemesiymiş.

Juila Roberts:

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olan aktris, gözaltındaki şişliklerden çok şikayetçi. Bu yüzden uyurken göz bandı takmaya özen gösteriyor. Cilt güzelliğinde uykunun önemine dikkat çeken oyuncu günde en az sekiz saat uyuduğunun altını çiziyor.

Mariah Carey:

Seksi şarkıcı güzellik sırrını şöyle açıklıyor: "Tahriş olmuş cildinize süt ve buz karışımına batırdığınız bir havlu ile kompres yapın. Bu işlemin ardından yorgun cildinizin canlandığını ve kendine geldiğini hissedeceksiniz"

Deniz Seki:

Eski bir güzellik uzmanı olan güzel şarkıcı, gözaltı kremi, nemlendirici ve gece kremi kullanıyor. Cilt temizliğine çok önem veren Seki, yaptığı makyajı temizlemeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor.

Yeşim Salkım:

Doğal güzellikten yana olduğunu söyleyen Yeşim Salkım, cilt temizliği ve bakımını doğal yollarla yapıyor. Haftada bir yüzüne bal süren güzel şarkıcı, tonik yerine de soda sürüyor.

Peki, Siz Cilt Tipinizi Tanıyor Musunuz?

Sağlıklı bir cilt için uygun bakımı yapmanız gerekir. Bunun için öncelikle nasıl bir cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemeniz gerekiyor.

Eğer Cildiniz Kuruysa;

Kuru cilt, kendini kötü hava koşullarından, stresten koruyamayan hassas bir cilt tipidir. Yüzünüzün her tarafında gerginlik hissedersiniz. Yanak, ağız ve alın bölgesinde pullanmalar görülür. Sivilceler, düzgün ve gözeneksiz bir görünüme sahiptir.

Eğer Cildiniz Normalse;

Sıkı, sağlıklı, sivilcesiz normal ciltlerde, bazen önemsiz sivilce ve kuruluklar görülebilir. Genellikle ender görülen ve çok hassas olmayan bir cilttir.

Eğer Cildiniz Yağlıysa;

Daha çok gençlerde, 30 yaş dönemine kadar olan yaş grubunda sık rastlanan bir cilt tipidir. Parlak, siyah ve açık gözeneklere, sivilcelere yatkındır. Cilt dokusu düzgün değildir. Aşırı yağlı olduğu için parlaklığa yol açıp makyajı olumsuz etkileyebilir.

Eğer Cildiniz Karmaysa;

Karma cilt tipi her yaş grubunda görülebilir. Özellikle 20 ile 30 yaş grubunda daha sık olarak rastlanır. Yağlılığa, sivilcelere ve siyah nokta oluşumuna meyillidir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...