Renkler ve Medeni Durumunuz

Renkler ve Medeni Durumunuz

Kullandığınız arabanın rengi medeni durumunuzu da yansıtıyor. Bekar erkekler siyah arabaları kullanırken, kadınlar kırmızı rengi tercih ediyor.

Kullandığınız arabanın rengi medeni durumunuzu da yansıtıyor. Bekar erkekler siyah arabaları kullanırken, kadınlar kırmızı rengi tercih ediyor. Artık kırmızıda durduğunuzda yandaki arabanın rengine daha dikkatli bakmanız gerekecek. Çünkü İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre arabaların rengi insanların medeni durumunu da ele veriyor. Araştırmaya göre bekar erkekler siyah arabaları tercih ederken evliler tercihlerini griden yana kullanıyor. Bekar kadınların arabalarında tercih ettiği renk ise bekar erkeklerden çok daha farklı. Bekar kadınlar en dikkat çekici renklerden kırmızıyı tercih ediyor.

Evlenince Renk Yeşil Oluyor

Fakat evlendikleri ve çocuk sahibi oldukları zaman kadınların tercihi yeşile dönüyor. Araştırmayı yapan uzmanlar "İnsanların dikkatini çekebilmek için bu araştırmayı yaptık. Sonunda ortaya çok ilginç sonuçlar çıktı. Neden bu renkleri tercih ettiklerini bilmiyoruz. Fakat kırmızı ve siyah her zaman çok daha fazla dikkat çeker. Belki de bu yüzden bekar kadınlar kırmızı renkli arabaları tercih ederken bekar erkekler siyah kullanmayı tercih ediyor" diyor.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...