Fazla Kiloların Nedeni

Fazla Kiloların Nedeni

Herkes televizyondaki kağıt bebekler gibi incecik olmak ister. Hatta birçoğumuz öyle olmak için çeşit çeşit diyet yapar aç dolaşarak zayıflayacağımızı sanırız.

Herkes televizyondaki kağıt bebekler gibi incecik olmak ister. Hatta birçoğumuz öyle olmak için çeşit çeşit diyet yapar, aç dolaşarak zayıflayacağımızı sanırız...

Herkes televizyondaki kağıt bebekler gibi incecik olmak ister. Hatta birçoğumuz öyle olmak için çeşit çeşit diyet yapar, aç dolaşarak zayıflayacağımızı sanırız. Tüm zayıflama yöntemlerinden önce bilmemiz gereken şey fazla kiloların nedenidir. Niçin kilo aldığımızı bilirsek çok daha etkin yöntemlerle daha rahat kilo verebiliriz.

Genetik Yapı

Genetik yapıya bağlı olan kilo, kişinin elinde olmadan kalıtsal olarak oluşan bir kilodur. Ama bu da bir kader değildir, sağlıklı ve dengeli beslenerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hormonlar

Hormonal denge özellikle kadınlarda önemli bir rol oynar. Fazla kilolar, hormonal dengede çıkan problemlerden kaynaklanıyor olabilir. Uygun diyet seçilmeden önce, yapılacak bir hormon testiyle böyle bir problemin olup olmadığı anlaşılabilir.

Beslenme

Dengesiz veya gereğinden fazla beslenmek kişide fazla kilolara neden olabilir. Ancak bu şekilde ortaya çıkan kilo problemleri çok kolay ortadan kaldırılabilir.

Hareketsizlik

Aldığınız kaloriler harcadıklarınızdan çok olduğunda kilo alırsınız. Bu problem ancak hareketle, yani spor ve egzersizle halledilebilir.

Stres

İnsanların sıkıntılı zamanlarında sıkça yaptığı bir hata da çok yemektir. Bu gerçekten ciddi bir sorundur. Çünkü yememeyi ve kilo vermeyi önce psikolojik olarak kabul etmek gerekiyor. Stres ve sıkıntı, hem kilo almada hem de kilo vermede çok etkin bir unsurdur.

İlaç ve Operasyon

Bazı ilaçların kullanımı vücutta fazla kilolara neden olabiliyor. Bunu engellemek, kilo yapabilecek ilaçların (örneğin, hormon ve kortizon) ancak doktor gözetiminde kullanmasıyla mümkün olabilir.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...