Kilo Vermenin 12 Ucuz ve Pratik Yolu

Kilo Vermenin 12 Ucuz ve Pratik Yolu

Kilo vermek için birçok öneri ve yöntem ileri sürülüyor ve bunlar arasında bir seçim yapmakta zorlanıyoruz. Pratik Kilo Vermenin 12 Ucuz Yolu..

Ancak tam da bu noktada unutmamamız gereken en temel konu herhangi bir öneri listesinin size özel olarak hazırlanmadığını ve sizi mutlaka zayıflatmak zorunda olmadığını unutmamanız. Farklı öneri ve yöntemlere göz atarken, belirtilenlerden hangilerini kendime güven içinde uygulayabilirim düşüncesini kaybetmemeniz gerekir. Aşağıdaki öneriler listesine de bu gözle bakıp, size en uygun olanları seçin ve hemen uygulamaya başlayın.

Pratik Kilo Vermenin 12 Ucuz Yolu

 • Eliniz abur cubura değil, suya uzansın. İştahınızı yatıştırmanın eldeki en ucuz ve en emniyetli yolu bu...
 • Dolapları boş tutun. Hem paradan hem de sizi caydıracak şeylerden tasarruf edersiniz. Etrafınızdaki yiyecek çeşitlerini azaltmanız sizi gereksiz yere atıştırmaktan alıkoyacak.
 • İlham verici bir şeyler yapın. Kilo verdiğinizde giymekten büyük keyif alacağınız bir elbiseyi buzdolabınızın kapağına yapıştırarak kendinizi teşvik edebilirsiniz. Göbeğinize "piercing" yaptırmak da zayıflama azminizi artıracak bir fikir olabilir.
 • Baharatları dilediğiniz gibi kullanın. Araştırmalara göre, zencefil, kırmızıbiber, pul biber gibi baharatlar ve bunlarla yapılan soslar vücudunuzun yağ yakma kabiliyetini %25 oranında artırabilir.
 • Kilo vermek için uyuyun. Uykunuzu yeteri kadar almanız, daha fazla enerji elde etmek için yemek yemenizi engeller. Yapılan son bir araştırmaya göre, yeterince uyuyan bir kadının metabolizması yüzde 40 oranında artıyor.
 • Gece mutfak seferlerine bir son verin. Araştırmacılar karanlık odaların ve gecenin karanlığının bizi daha fazla yemeye sevk ettiğini belirtiyorlar. Yataya bir saat erken girmeyi deneyin. Evinizde daha neşeli, parlak ışıklara yer verin, hem daha mutlu olacak hem de daha az atıştıracaksınız.
 • Kahvaltıyı kesinlikle sektirmeyin. Gün için gereken enerji yakıtınızı almanızı ve öğle yemeğinde kendinizi daha az aç hissetmenizi sağlar.
 • Doğru bir biçimde atıştırın. Sert bir şeker 20 kalori civarındadır, tüketme süresi 20 dakikaya kadar çıkabilir. 400 kalori içeren bir dondurma külahı ise on dakikaya kalmadan midenizde olur.
 • İçinizden çılgınca yemek yemek geliyorsa, size kendinizi iyi hissettiren müzikler dinleyin. Araştırmacılar müziğin beyindeki, en sevilen yiyeceği yemenin etkilediği merkezi harekete geçirdiğini belirtiyorlar.
 • Yeşil çay için. İsviçre Üniversitesi'nde yürütülen bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay içmek vücudun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan içmeye çalışın.
 • Yediğiniz şeye yoğunlaşın. TV izlerken, bir şeyler okurken, ders çalışırken ya da e-maillerinizi yanıtlarken yiyecekleri gözden uzak tutun.
 • Dışarı çıkın. Günde en az yirmi dakikayı dışarıda oturarak ya da yürüyerek geçirin. Güneş ışığı içinizdeki yeme istediğini kontrol etmenize yardımcı olur.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...