Yürüyüş Yap Kilonu Koru

Yürüyüş Yap Kilonu Koru

Rejim yapmayan aşırı kilolu kişilerin, günde yarım saatlik yürüyüşle daha fazla kilo almalarının önüne geçebilecekleri saptandı.

Rejim yapmayan aşırı kilolu kişilerin, günde yarım saatlik yürüyüşle daha fazla kilo almalarının önüne geçebilecekleri saptandı. Washington Üniversitesi Tıp Okulu'ndan Dr. Samuel Klein, araştırmanın, kalori alımını azaltmaksızın egzersiz yapmanın, kilo kaybetmenin en etkin yolu olmadığını bir kez daha teyit ettiğini söyledi.

Duke Üniversitesi bilim adamlarınca yapılan bir araştırmada, araştırmaya katılan ancak egzersiz yapmayan kişiler ortalama birer kilo aldılar. Ancak, günde 30 dakika kadar hızlı yürüyüş yapanların (haftada 18 kilometre) yüzde 73''ü kilolarını korudular, hatta bazıları birkaç kilo verdiler. Bu kişiler arasında en dikkate değer kilo verenlerin, haftada 27 kilometre koşanlar olduğu görüldü. Bu kişiler, 8 aylık sürede ortalama 3.6 kilo verdiler.

Rejim Yapmadılar

Araştırmaya, 120 aşırı şişman ve şişman yetişkin katıldı ve bunlardan, araştırma sırasında rejim yapmamaları istendi. Dr. Samuel Klein, araştırmanın, kalori alımını azaltmaksızın egzersiz yapmanın, kilo kaybetmenin en etkin yolu olmadığını bir kez daha teyit ettiğini söyledi. Dr. Klein, bununla birlikte, tek başına birazcık egzersiz yapmanın bile kilo alınmasını önlediğinin görüldüğünü belirtti.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...