Baharatlar ve Sebzeler Kilo Vermenize Yardımcı Olsun

Baharatlar ve Sebzeler Kilo Vermenize Yardımcı Olsun

Eğer yemeklerinizi baharatla zenginleştirirseniz çok daha kolay olabilir. Şu 5 baharatı diyetinize ekleyin ve kilo vermeyi hızlandırın.

Baharatlar ve sebzeler bırakın kilo vermenize yardımcı olsun.

  • Sarımsak ve 2. Soğan Bu yemeklere lezzet katan besinler içerdikleri fitokimyasallar sayesinde vücuttaki yağ katmanlarını parçalar. Ayrıca kolesterolü düşürür, virüs ve bakterileri öldürür ve kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar.
  • Zerdeçal Son zamanların bu popüler baharatı mükemmel bir beta karoten kaynağıdır. Beta karaten ise serbest radikallerin nötralize ederek karaciğeri koruyan bir antioksidandır. Zerdeçal ayrıca karaciğer hücrelerindeki yağ stoklarını azaltarak vücudun yağlan eritmesine yardımcı olur. Zerdeçalın faydalarına yakın zamanda beyin sağlığını korumak da eklendi. Zerdeçal Alzheimer ve Parkinson hastalıklarını engellemek için alınması gereken besinlerden biri.
  • Tarçın Amerika Tarım Dairesi Araştırmacıları tarçının kilo vermede oldukça yararlı bir besin olduğunu buldular. Araştırma sonucuna göre bir çay kaşığı kadar yiyeceklere tarçın katıldığında şekerin metabolize edilmesi 20 kat daha iyi oluyor. Biliyorsunuz, kandaki aşırı şeker yağ olarak depolanıyor. Tarçın kan şekeri seviyesini dengelediği için hem yağ oluşumu engelleniyor hem de enerji düzeyi normalleşiyor.
  • Biber Metabolizmanızı ateşlemek için yiyeceklerinize biber katın. Biberdeki aktif bileşen olan kapsaisin yağ yakımını önemli ölçüde arttırıyor Ayrıca biber enerji düzeyini de arttırıyor.

 Baharat ve sebzelerin yağ yakma özelliklerinden faydalanmak kolay. Yemeklerinize taze sarımsak ve soğan eklemekle başlayın. Zerdeçalı sos hazırlarken kullanabilirsiniz Tarçını sadece tatlı yiyeceklere değil, normal yemeklere de lezzet katar. Biberi ise zaten neredeyse her şeyde kullanabilirsiniz Yağ yakımına yardımcı olan 5 BAHARAT VE SEBZE Kilo vermek eğer yemeklerinizi baharatla zenginleştirirseniz çok daha kolay olabilir .

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...