Alujel Forte

Alujel Forte

Çiğneme Tableti

Deva

Alüminyum hidroksitkoll 400 mg, magnezyum hidroksit 400 mg, simetikon 20 mg.

Ambalaj: 30 tablet.

Endikasyon: Gastrit,peptik ülser, peptik özofajit ve hiatus hernisinde gö-rülen hiperasiditeningiderilmesinde ve gaz rahatsızlıklarının semptomatik tedavisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: İleri derecede böbrek fonksiyon yetmezliği olanlarda,apandisit yakınması olanlarda, hipofosfatemisi olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Alüminyum ve magnezyum bileşikleri yaklaşık %1 oranındasodyum içerirler. Düşük sodyum diyeti uygulanan hastalarda antasitkullanılırken bu durum göz önünde bulundurulmalıdır.Alüminyum bileşikleri uzun sürekullanıldıklarında osteomalazi yapabilirler. Magnezyum hidroksitve diğer magnezyum tuzları, böbrek fonksiyonları bozuk olan hastalardaSSS depresyonuna ve hipermagnezemiye bağlı başka semptomlara yolaçabilir. Ayrıca hiperalüminemi oluşabilir. Bu bileşimin 12 yaşındanküçük çocuklarda kullanılması önerilmez. Gebelerde ve emziren annelerdesadece gerektiğinde kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Magnezyum içeren antasitler diyareye,alüminyum içerenler ise konstipasyona neden olabilir.

İlaç Etkileşimleri: Antasit alımının ilk bir ya daiki saati içinde oral yoldan hiçbir ilaç alınmamalıdır. Fenitoin,tetrasiklinler, digoksin, izoniazid, amfetamin, antikoagülanlar,antimuskarinik ajanlar, indometasin, demir tuzları, naproksen,fenotiyazinler, fenilbutazon, psö-doefedrin, kinin, kinidin, salisilatlar,sülfadiazin ile etkileşebileceğinden, bu ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Hekim önerisine gö-re, her yemekten1-2 saat sonra ve yatmadan önce, ayrıca arada semptomlar arttığında1-2 Tablet çiğnenerek alınır. Açlık ağrılarında aynı dozların yemeklerdenönce alınması önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.