Angiodel

Angiodel

Ampul

Organon

Bensiklanhidrojen fumarat

Ambalaj: 50 mg/5 mLx5 Ampul.

Angiodel

Film Tablet

Bensiklanhidrojen fumarat

Ambalaj: 100 mgx50 Tablet.

Endikasyon: Dolaşım düzenleyicisi olarakkullanılır. Serebral ve periferik dolaşım bozuklukları, serebraldolaşım azalmasıyla birlikte gö-rülen hastalıklar: Baş dönmesi,baş ağrıları, kulak çınlaması, uyku bozuklukları, ruhi bozukluklar,konsantrasyon kusuru, unutkanlık ve zihinsel çalışma bozukluklarıgösteren serebral vasküler skleroz. Bacaklarda arterioskleroz sonucuoluşan dolaşım bozuklukları: Tek taraflı üşüme, baldırlarda geceduyulan kramplar, parestezi, intermitan klodikasyon, istirahatsırasında gelen ağrı ve trofik bozukluklarla birlikte gö-rülen bacaklarınarterioskleroz sonucu oluşan dolaşım bozuklukları. Diyabetikanjiyopatiler, ulcus cruris, Raynaud hastalığı ve akrosiyanozgibi fonksiyonel dolaşım bozukluklarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Ağır karaciğer, böbrek ve dekompansekalp yetmezliği; miyokard enfarktüsü ve apopleksinin akut devreleriyle(ilk 3 gün) AV blokta kontrendikedir.

Uyarılar: Serebral nö-betlere yakın olanlarözellikle ilacı yüksek dozda alanlar dikkatle izlenmelidir. Prostathipertrofisine bağlı artık idrar yapımı olan hastalarda dikkatlekullanılmalıdır. Gebelik varlığı veya şüphesinde elde edilecekyararlar, fetüse olası riskler gö-z ö-nünde tutularak değerlendirilmelidir.

Yan Etkileri: Seyrek olarak midede dolgunlukhissi, gastrik ağrı, bulantı ve kusma gibi gastrointestinal etkilergö-rülebilir. Aşırı kilo azlığı olan olgularda yan etkilere dahasık raslanabilir.

İlaç Etkileşimleri: Antihipertansifler, nitratlarve diğer vazodilatörlerle, özellikleablokerlerle sinerjik etkiliolup, aktivitelerini kuvvetlendirebilir. Trisiklik psikotropilaçların etkisini kuvvetlendirir.

Doz Önerisi: Angiodel Ampul: Günde 1 ya da 2 Ampul, IV veya intraarteryel yoldanuygulanır. Acil durumlarda, günde 3-4 Ampul yapılır. İdrar retansiyonunaeğilimli prostat hipertrofisi olgularında parenteral uygulamaazami dikkat gerektirir.

Angiodel Film Tablet: Günde 3 kez 1 film Tablet, ciddiolgularda günde 4 kez 1 Tablet verilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.