Aspirin

Aspirin

Tablet

Bayer

Asetilsalisilikasit

Ambalaj: 100mgx20 Tablet

: 500 mgx20 tablet.

Eşdeğeri: Aluminyumhidroksit 220 mg, magnezyum hidroksit 195 mg, simetikon 25 mg/5 mL

Ambalaj: 150 mL’lik şişe.

Endikasyon: Mide asidinin yol açtığı ekşime, yanma ve hazımsızlık gibibelirtilerin ve şişkinlik gibi sindirim sistemindeki gaza bağlı yakınmalarınsemptomatik tedavisinde kullanılır.

Kontra Endikasyon: İleri safhada böbrek fonksiyon yetmezliği olan hastalarda,apandisitli ya da bağırsak tıkanıklığı olasılığı bulunan hastalarda,hipofosfatemili hastalardave bileşiminde bulunan maddelere karşı aşırıduyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Oral yoldan kullanılan diğer ilaçların emiliminietkileyebilir. Kronik diyaliz hastalarında kullanılırken dikkatli olunmalıdır.Gebeliğin ilk üç ayında ve laktasyon döneminde antasitlerin kullanılmamasıönerilir.

Yan Etkileri: Diyare veya konstipasyona neden olabilir. Yüksek dozlardauzun süre kullanıldığında hipofosfatemiye yol açabilir.

İlaç Etkileşimleri: Tüm antasitler, birlikte kullanılan ilaçların emiliminietkileyebilir. Bu nedenle, diğer ilaçlar ile en az 2 saatlik ara ilekullanılmalıdır.

Doz Önerisi: Günde 4 kez (yemeklerden 20-60 dakika sonra ve yatmadanönce) 1-2 ölçek (5-10 mL) alınır. Kullanmadan önce şişe iyice çalkalanmalıdır.12 yaşından küçüklerde kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.