Beklazon

Beklazon

krem

Bilim

Beklometazon dipropionat

Ambalaj: ‰0.25x30 g’lik tüp.

Beklazon

Losyon

Beklometazon dipropionat

Ambalaj: %0.025x50 mL’lik şişe.

Beklazon

Pomat

Beklometazon dipropionat

Ambalaj: %0.025x30 g’lik tüp.

Endikasyon: Psö-riazis,her türlü kontakt dermatitleri, her türlü ekzemalar, seboreik dermatitis,intertrigo, ilaç erüpsiyonları, çocuk ekzemasıyla atopik dermatitis,ışınlama ve fiziksel etkenlere bağlı dermatitisler ve yanıklar,nö-rodermatozlar, liken ruben planus, ürtiker, akne, diskoid lupuseritematozus vb. Müstahzarın losyon formu özellikle sızıntılı lezyonlarlasaçlı deri ve vücudun kıllı bölgeleri için özellikle uygundur.

Kontra Endikasyon: Deri enfeksiyonlarıayrı bir tedavi gerektirir ve yanıt gecikirse steroid uygulamasınason verilmelidir. Deri tüberkülozunda, herpes grubu enfeksiyonlarında,çiçek vb. gibi virütik cilt hastalıklarında, canlı virüs aşılarıuygulamaları sırasında, varikoz ülserlerde ve diğer staz ülserlerindekullanılmamalıdır.

Uyarılar: Uzun süre kullanıldığında deridenemilen ilaç, sistemik yan etkilere neden olabilir. Diabetes mellitus,peptik ülser, osteoporoz, psikoz eğilimi, böbrek yetmezliği, konjestifkalp yetmezliği, hipertansiyonu olan ve yaşlı kişilerde dikkatlekullanılmalıdır. Gebelerde kullanılması fetusu da etkileyebilir;kesin gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Emziren annelerde ise dikkatlekullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Özelliklegeniş bölgelere kapalı tedavi şeklinde uygulandığında yan etkilereyol açabilecek ölçüde absorpsiyona uğrayabilir. Çocuklarda kapalıtedavi şeklinde uygulanmasa bile uzun süreli kullanımı adrenalsüpresyona neden olabilir.

Doz Önerisi: Hasta bölgeye ince bir tabaka halinde sürülürve hafifçe ovulur. Başlangıçta, müstahzar günde 2 kez uygulanır. Dahasonra lezyon iyileşmeye yö-nelince uygulama daha uzun aralıklarlayapılır ve hatta tedavi tamamen kesilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.