Bellargal

Bellargal

Draje

NovartisPharma

Total belladon alkoloidleri0.1 mg, ergotamin tartarat 0.3 mg, fenobarbital 20 mg

Ambalaj: 20draje.

Endikasyon: Endokrinsistemde: Menopozsıkıntıları, dismenore, hipertiroidide yardımcı olarak.Kardiyovasküler sistemde: Kardiyaknevroz, çarpıntı, ekstrasistoller.Santral sinir sisteminde: Uykusuzluk,sinirlilik, nö-rasteni, anksiyete ve gerilim, posttravmatik sendrom,iklim değişikliklerine bağlı bozukluklar, Meniere sendromu.Sindirim sisteminde: Mide ağrıları, gastroduodenalülser.

Kontra Endikasyon: Glokom,prostat hipertrofisi, gebelik ve emzirme, obliteratif damar hastalıkları,ağır miyokard lezyonları, ciddi böbrek ve karaciğer bozukluklarıve porfiriyada kontrendikedir.

Uyarılar: Anjina pektoris varlığında önlemalınmalıdır. Refleksleri zayıflatabileceği için araba ve makinekullananlara dikkatli olmaları söylenmelidir.

Yan Etkileri: Ağız kuruluğu,görme bozuklukları ve somnolans gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Narkotiklerin,psikotrop ajanların, antihistaminiklerin, hipnotiklerin, sedatiflerinve alkolün merkezi etkilerini potansiyalize edebilir.

Doz Önerisi: Günlük doz yetişkinlerde günde 3 kez 1 veya 2 drajedir.Uyku bozuklukları devam ediyorsa ilaç yatarken alınmalıdır. Çocuklardayaşa gö-re günde 1-3 kez 1 draje verilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.