BronchoWaxom

BronchoWaxom

Çocuklar İçin Kapsül

Abdiİbrahim

Haemophilusinfluenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae ve ozaenae,Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes ve viridans, Neisseriacatarrhalis’ den elde edilen liyofilize bakteriyel lizatı

Ambalaj: 3.5 mgx10 ve 30 kapsül.

BronchoWaxom

Büyükler İçin Kapsül

Haemophilusinfluenzae, Diplococcus pneumoniae, Klebsiella pneumoniae ve ozaenae,Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes ve viridans, Neisseriacatarrhalis’ den elde edilen liyofilize bakteri lizatı

Ambalaj: 7 mgx10 ve 30 kapsül.

Endikasyon: Solunumyolunun tekrarlayan enfeksiyonlarında koruyucu olarak ve kronik bronşitin akutenfeksiyöz alevlenmelerinde kullanlılır. Akut solunum yolu enfeksiyonlarındaana tedaviye yardımcı olarak kullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdekimaddelere karşı aşırı duyarlığı olduğu bilinenlerde kontrendikedir.

Uyarılar: Bağışıklık sistemlerinin gelişmemiş olması nedeniyle 6aylıktan küçük çocuklara uygulanması önerilmemektedir.Gebelik Kategorisi B’dir.Hayvanlardaki üreme araştırmalarında fetusta herhangi bir risk görülmemiştir.Emzirme açısından ise şimdiye kadar spesifik hiçbir araştırma yapılmamış vehiçbir veri bildirilmemiştir.

Yan Etkileri: Yan etki insidansı oldukça düşüktür.Gastrointestinal şikayetler (mide bulantısı, karın ağrısı, kusma), derireaksiyonları (eritem, ürtiker) ve solunum rahatsızlıkları (öksürük, dispne,astma), aynı zamanda genel problemler (ateş, halsizlik, alerjik reaksiyonlar)bildirilmiştir. Gastronitestinal şikayetler devam ederse, deri reaksiyonu vesolunum problemleri uzun süreli devam ederse tedavi kesilmelidir.

Doz Önerisi: 6 ay12 yaş arası çocuklarda preparatın çocuk formu,yetişkinlerde ise büyük formu kullanılması şartıyla, koruyucu ve destektedavide 3 ay süreyle her ay art arda 10 gün aç karnına günde bir kapsül; akutsemptomların tedavisinde, emptomlar kaybolana kadar (en az 10 gün) aç karnınagünde bir kapsül. Kapsüllerin yutulmasında güçlük çekilirse kapsül içeriği biriçeceğe (meyve suyu, süt vb) karıştırılarak içirilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.