Campral

Campral

Enterik Tablet

Merck

Akamprosat

Ambalaj: 333 mgx84 tablet.

End.: Alkol bağımlısı hastalarda abstinans (alkolden uzak durma)durumunun sürdürülmesini sağlayarak alkol bağımlılığı tedavisinde kullanılır.

Kontra Endikasyon: Akamprosata karşı aşırı duyarlığı olan hastalar ileböbrek yetmezliği olan hastalarda (serum kreatinin>120 µmol/L)kontrendikedir.

Uyarılar: Akomprosat alkolü bırakma döneminde görülen akutsemptomlar için bir tedavi değildir. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü hastalardakullanımı tavsiye edilmemektedir. Ayrıca ciddi karaciğer yetmezliği olanhastalarda da kullanımı önerilmemektedir.Bir tedbir olarak gebelerde kullanımı önerilmemektedir.Emziren annelerde kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Yan Etkileri: Diyare, nadir olarak mide bulantısı,kusma ve abdominal ağrı bildirilmiştir. Kaşıntı ve nadir de olsa makülopapülereritem de görülmektedir.

Doz Önerisi: Dozaj, 60 kg üstündeki kişiler için sabah, öğle ve akşamikişer tablettir. 60 kg altındaki kişiler için sabah iki, öğle ve akşam birertablettir. Hasta eğer sağlıklı bir sindirim sistemine sahipse ilacın aç karnınaverilmesi tercih edilir. Önerilen tedavi süresi bir yıldır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.