Carteol LP

Carteol LP

Uzun Etkili Göz Damlası

Abdiİbrahim

Karteolol HCl 30mg/3 mL

Ambalaj: %1x3 mL’lik damlalıklı şişe

: %2x3mL’lik damlalıklı şişe.

Endikasyon: Okülerhipertansiyon, kronik geniş açılı glokom ve diğer bazı sekonder glokomlargibi intraoküler basıncın yükseldiği durumlarda kullanılır.

Kontra Endikasyon: -Başarılıbiçimde kontrol altında tutulamayan kardiyak yetmezlik, bronkospazm(bronşiyal astım ya da kronik obstrüktif pulmoner rahatsızlık dahil),gebelik durumu ve karteolola karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlıkdurumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Sistemikbadrenerjikreseptör bloke edici ajan alanlarla, sistemikbblokerlerin kontrendike olduğu kişilerde (sinüs bradikardisi;ikinci ve üçüncü derecede atriyoventriküler blokaj, pulmoner hipertansiyonve konjestif kalp yetmezliğine bağlı sağ ventrikül yetmezliği, kardiyojenikşok ve başarılı biçimde kontrol altına alınamamış diabetes mellitusolguları) dikkatle kullanılmalıdır.Emziren annelerde ancak kesingerekiyorsa kullanılabilir.

Yan Etkileri: İrritasyon, yanma, kaşıntı, ağrı,bulanık görme, fotofobi, kserosis, konjunktival hiperemi, konjunktivalakın-tı ve yaygın yüzeysel keratit ender olarak gö-rülebilir. Bütündiğerbblokerlerde gö-rülen bradikardi,dispne, baş ağrısı, bitkinlik hissi ve baş dönmesi ise çok ender olarakrapor edilmiştir.

Doz Önerisi: Hasta olan gö-ze sabahları günde 1 kez 1 damlaCarteol LPdamlatılır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.