Ciloxan

Ciloxan

Göz Damlası

Alcon

Siprofloksasin HCl

Ambalaj: %0.3x5 mL’lik, damlalıklı plastik şişe.

Eşdeğeri: Cipro Göz Damlası: %0.3x5 mL(Biofarma);Siprogut Göz Damlası: %0.3x5 mL(Bilim).

Ciloxan

Göz Pomadı

Siprofloksasin HCl3.3 mg/g

Ambalaj: 3.5 g’lik tüp.

Endikasyon: Duyarlıbakterilerin neden olduğu konjunktivitte endikedir.

Kontra Endikasyon: Siprofloksasin ve diğer kinolonlara aşırı duyarlıktakontrendikedir.

Uyarılar: Sistemik kinolon kullanan aşırı duyarlık olduğubilinen olgularda ancak tıbbi gö-zetim altında kullanılmalıdır.Gebelerde, ancak tıbbi zorunluluk olduğu durumlarda, yarar/risk oranıgöz önüne alınarak kullanılmalıdır. Emziren annelere verildiğindegerekli önlemler alınmalıdır.

Yan Etkileri: En sık bildirilen advers etkiler lokal yanıklarve rahatsızlık hissidir. Kapak marjini kabarması, kristaller/pullar,yabancı cisim hissi, kaşıntı, konjunktival hiperemi ve uygulamanınardından kö-tü tat gö-rülebilir. Kornea beneklenmesi, keratitis/keratopati,alerjik reaksiyonlar, kapak ödemi, yaşarma, fotofobi, bulantı vegörme alanının azalması gibi etkiler de nadiren görülebilir.

Doz Önerisi: CiloxanGöz Damlası: Korneal ülser: İlk 6 saat için, hasta gö-ze her 15 dakikada bir 2damla, daha sonra 30 dakikada bir 2 damla damlatılır. İ-kinci günhasta gö-ze saatte bir 2 damla, üçüncü ve dördüncü gün dört saattebir 2 damla, ondördüncü günden sonra eğer reepitelizasyon oluşmazsatedaviye devam edilebilir.Konjunktivit: İlk iki gün, konjunktiva kesesine/keselerine 2saatte bir 1-2 damla, sonraki 5 gün 4 saatte bir 1-2 damla damlatılır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.