Coldeks

Coldeks

Kapsül

Deva

Parasetamol 325mg, fenilefrin HCI 5 mg, klorfeniramin maleat 1 mg, noskapin 10 mg

Ambalaj: 20 kapsül.

Endikasyon: Grip vesoğuk algınlıklarında, soğuk algınlığına bağlı veya allerjik kaynaklıöksürüklerde, koriza, rinit ve sinüzitte, baş ağrısı ve kas ağrılarındakullanılır.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşıaşırı duyarlığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Bileşimdeki fenilefrin nedeniyle organik kalphastalığı, hipertiroidi, prostat hipertrofisi ve hipertansiyonuolan kimselerde dikkatle ve yüksek doz alımından sakınılarak kullanılmalıdır.Karaciğerve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda parasetamol nedeniyledikkatle kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Yüksek dozda, uzun süre parasetamolkullanımı ile nadiren hemolitik tipte bir anemi ortaya çıkabilir.Klorfeniramin maleat yüksek dozda refleks azalması, dikkati toplayamamave uyuklamaya eğilim yapabilir.

Doz Önerisi: Erişkinlere günde 3 kez 1-2 Kapsül verilir. 6-12yaş arasındaki çocuklara günde 3 kez 1 Kapsül verilmesi gerekir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.