Colpotrophine

Colpotrophine

Vajinal Yumuşak Kapsül

Merck

Promestriene 0.01 g (%0.392)

Ambalaj: 20 vajinal yumuşak kapsül.

Colpotrophine

Vajinal Krem

Promestrien %1

Ambalaj: 30 g’lik alüminyum tüp.

Endikasyon: Estrojeneksikliğine bağlı vajinal atrofiler ile doğum, ameliyat, fizikoterapi sonrası;vulva, vestibüler ve vajinal halkanın atrofik bozukluklarında kullanılır.

Kontra Endikasyon: Her ne kadar ilacın kullanımını takiben herhangi birsistemik etki gözlemlenmemişse de, yine de estrojene bağımlı kanser öyküsüolanlarda kullanılmamalıdır. Aynı zamanda, promestriene aşırı duyarlılığı olankişilerde kontrendikedir. Gebelerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Promestrienin gebelikte kullanımı üzerine güvenirlilikverileri yoktur. Gebe ve emziren kadınlarda kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Lokaluygulanan promestrien sistemik dolaşıma %1 oranında geçer. Bu nedenle,istenmeyen etkiler bildirilmemiştir. Vajinal ya da kütanoz kullanımda, promestrienuterus kanaması, abdominopelvik gerginlik, mastodini ya da meme konjestiyonugibi başka dokularda estrojenik uyarılarda bulunmaz, yalnızca hedef dokulardavajinal estrojenik semptomlar görülmüştür. Sık olmamakla birlikte uygulamayerinde irritasyon, kaşıntı ve alerji meydana gelebilir.

İlaç Etkileşimleri: Promestrien tedavisi altındaki menopozal kadınlarda, LHve FSH'nin plazma düzeylerinde değişmeler görülebilir. Promestrienin, menapozlukadınlarda plazma proteinleri üzerinde etkisi yoktur.

Doz Önerisi: ColpotrophineVajinal Yumuşak Kapsül: Günde 1 yumuşak kapsül vajinalolarak kullanılır, 20 gün tedaviye devam edilir.Colpotrophine Vajinal Krem: Yeterlimiktardaki krem günde 1-2 kez uygulanır, ardından hafif masaj yapılır. Gerekduyulursa sürek tedavi uygulanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.