Contractubex

Contractubex

Jel

Assos

Cepae ekstresi 100 mg,heparin 50 IU, alantoin 10 mg/g

Ambalaj: 50 g’lik tüp.

End.: Hipertrofik ve keloidal skarlar, operasyon, amputasyon,yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık vericiskarlar, Dupuytren kontraktürü, travmatik tendon kontraktürü ve skatrisyelskarların tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı bilinenhipersensitivitesi olan hastalarda kullanılmamaladır.

Uyarılar: Mevcut skar ve kontraktürün boyutlarına göre tedavihaftalarca veya aylarca sürebilir. Taze skarların tedavisinde aşırı soğuk, UVışını ve çok güçlü masaj gibi fiziksel irritasyonlardan kaçınılmalıdır. Gebelikteyalnızca potansiyel fayda/risk ilişkisinin dikkatle değerlendirildiği hekimkararı ile kullanılır.

Yan Etkileri: Genellikle iyi tolere edilir. Yalnızca nadir olgulardatedavinin kesilmesini gerektirmeyen, hafif eritem ve kaşıntı gibi lokal ciltirritasyonu bulguları beklenebilir.

Doz Önerisi: Günde birkaç kez skar dokusu üzerine, jelin tampenetrasyonu sağlanacak şekilde masaj ile uygulanır. Sert, eski skarlar içingece boyunca oklüzyon ile uygulanabilir. Mevcut skar ve kontraktürünboyutlarına göre tedavi haftalar veya aylarca sürebilir. Çocuklarda ve geniş yüzeyitutan skarlarda tedavi sonucu özellikle iyidir. Skar oluşumunu engellemek ve eniyi sonucu almak için tedaviye, derideki bir hasar sonrası, o bölgedekiepitelizasyonu takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, keloid gelişiminepredispozan hastalarda dahi bile gelişimi önlenebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.