DepoDilar

DepoDilar

Ampul

Abdiİbrahim

Parametazon asetat

Ambalaj: 20mg/1 mLx2 ampul.

Endikasyon: Alerjikhastalıklar, kronik bronşiyal astım, kronik nefes darlığı, kronikromatoid artrit, dermatozlar, kan hastalıkları, kolitis ulseroza,bağ dokusu hastalıkları ve lokal uygulamalar halinde osteoartroz,bursit, tendinit, tenosinovit, fibromiyosit, epikondilit, hidrartoz,psö-riazis, keloid, alopesi, areata ve nö-rodermatitte endikedir.

Kontra Endikasyon: Hipertansiyon,osteoporoz, mide ülseri, psikoz, gözde herpes simpleks, tüberkülozve canlı virüs aşısının yapıldığı durumlarda kontrendikedir.

Yan Etkileri: Ay yüz, yağdepolanması, ödem, peptik ülser, hiperglisemi, depresyon ve halsizlikgibi yan etkiler gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Birliktebarbitürat veya rifampisin verildiğinde preparatın etkisi ve antikoagülanlarlayanıt azalabilir.

Doz Önerisi: Başlangıç dozu IM yolla uygulanan 10-40 mg’dir.Bu dozun etkisi 4-7 günden 3-4 haftaya kadar sürebilir. İdame dozhastanın durumuna gö-re belirlenir. Lokal tedavilerde hasta bölgeye0.5-1 mL enjekte edilir. İltihaplı eklem hastalıkları, ciddi eklemdejenerasyonları, kontakt kıkırdak eklemleri, simfiz pupis gibiboşluğu bulunmayan eklemlerin artritlerinde ve herpes zosterdeeklem içi enjeksiyon uygulanmamalıdır. Enjeksiyon kesinlikle damariçi ve omurilik sıvısına yapılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.