Differin

Differin

Jel

Liba

Adapalen ‰1

Ambalaj: 30 g’lik tüp.

Endikasyon: Komedon,papül ve püstüllerin hakim olduğu akne vulgarisin harici tedavisiiçindir. Yüz, gö-ğüs ve sırttaki akne tedavisi için uygundur.

Kontra Endikasyon: Adapalene karşı aşırı duyarlığıolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Duyarlık reaksiyonu ya da ciddibir irritasyon ortaya çıkarsa, ilacın kullanımına son verilmelidir.Göz, ağız, burun delikleri veya mukoz membranlara değdirilmemelidir.Çatlak (kesikve abrazyonlar) ya da ekzematöz deriye uygulanmamalıdır.Güneşe veya UV ışınlara uzun sürelimaruz kalma, ek bir irritasyon yaratabilir. Etkin bir şekilde doğumkontrol yöntemi kullanılmadıkça, gebe kalma olasılığı bulunan kadınlardakullanılmamalıdır. Emziren annelerde kullanımından kaçınılmalıdır,fakat kullanıldığında, bebeğin ilaca maruz kalmasından sakınmakiçin, memelere uygulamasından sakınılmalıdır.

Yan Etkileri: Ortaya çıkması olası başlıca istenmeyen etki,deride kızarıklık ve sıcaklık gibi deri irritasyonudur. Bu türolaylar, tedavi sıklığı azaltıldığında ya da tedavi bırakıldığındaortadan kalkar.

İlaç Etkileşimleri: Diğer retinoidler ya da benzer etki şekline sahipilaçlar adapalen ile birlikte kullanılmamalıdır.Deride soyulmaya neden olanajanlar, astrenjanlar veya irritan ilaçların birlikte kullanımıirritan etkilerde artmaya neden olabilir.

Doz Önerisi: Sadece haricen kullanılır. Deri iyice kurulandıktansonra, etkilenen bölgeye akşamları günde bir kez ince bir tabakahalinde uygulanır. Düzelmeye ait belirtiler genellikle tedaviden4-8 hafta sonra ortaya çıkar. Tedavi ortalama olarak 3 ay sürdürülmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.