Dramamine

Dramamine

Ampul

aris

Dimenhidrinat

Ambalaj: 50mg/1 mLx5 ampul.

Dramamine

Tablet

Dimenhidrinat

Ambalaj: 50 mgx12 tablet.

Endikasyon: Deniztutması, uçak tutması, tren, otomobil ve otobüs tutması, Menieresendromu, Labirentit (Aural vertigo, pozisyonel vertigo, epidemikvertigo, labirente ait rahatsızlık)’te endikedir.

Kontra Endikasyon: Dimenhidrinatakarşı aşırı duyarlığı olanlarda ve yenidoğanda kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelikte kullanılmasınarisk/yarar değerlendirilerek karar verilir.Dimenhidrinat, anne sütüne düşükoranda da olsa geçer. Ayrıca dimenhidrinat anne sütünün azalmasınada yol açabilir.Emziren anneler ilacı kullanırken emzirmemelidir.Çocuklarda çok dikkatli kullanılmalıdır. Özellikle yük-sek dozlarıçocuklarda hallüsinasyon, konvülziyon ve ölüme yol açabilir. Hafif uykuhali meydana getirebileceğinden hastalara motorlu araç kullanmamalarıve dikkat gerektiren işlerde çalışmamaları önerilmelidir.

Yan Etkileri: Uyku hali,sinirlilik, yorgunluk, baş ağrısı, uykusuzluk (özellikle çocuklarda),kulak çınlaması, halsizlik, baş dönmesi, görme bozukluğu, palpitasyon,ağızburun ve boğazda kuruluk, zor ve ağrılı ürinasyon, iştahsızlık,deri dö-küntüleri, bronşiyal sekresyonda koyulaşma, epigastrik rahatsızlıkgö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Alkol, hipertansifler, antimuskarinikler,apomorfin, MAO inhibitörleri, ototoksik ilaçlar, SSS depresanlarıylabirlikte kullanılmamalıdır.

Doz Önerisi: Dramamine Ampul: Anestezi öncesi ve sonrası 1 Ampulve diğer hastalıklarda günlük doz 400 mg’yi geçmeyecek şekilde ihtiyacagö-re uygulanır.Dramamine Tablet: Erişkinlerde her 4-6 saatte bir,1 veya 2 Tablet, 24 saatte toplam 8 Tabletten fazla alınmamalıdır.6-12 yaş çocuklarda her 6 saatte bir, ½ veya 1 Tablet, 24 saatte toplam3 Tabletten fazla alınmamalıdır; 2-6 yaş çocuklarda her 6-8 saattebir, ½ Tablet, bir kerede ½ Tabletten fazla, 24 saatte toplam 1.5 Tablettenfazla alınmamalıdır.Yolculuktan 30 dakika önce alınmalıdır.Çocuklar Tabletleri yutamazlarsa,Tabletler ezilerek meyve suyu veya reçelle birlikte verilebilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.