Duphaston

Duphaston

Tablet

Solvay

Didrogesteron

Ambalaj: 10 mgx20tablet.

Endikasyon: Endojenprogesteron eksikliğinde kullanılır. Kısırlık, itiyadi düşükler,dismenore, endometrioz, adet düzensizlikleri, düşük tehdidi, sekonderamenore ve fonksiyonel kanamalarda endikedir.

Yan Etkileri: Gastrointestinalsistem şikayetleri gö-rülebilir. İtiyadi düşükler ve düşük tehdidindeabortusun farkına varılmamasına ve ölü fetusun gereksiz yere uterustakalmasına neden olabilir.

Doz Önerisi: Kısırlıkta, adetin 14.-25. günleri arasında günde2x5 mg (tedavi süresi en az peşpeşe olan 6 siklustur) düşük tehdidinde,başlangıçta 40 mg daha sonra her 8 saatte bir 5-10 mg (tedavi süresi1 haftadır) itiyadi düşükte, siklusun 14 - 24 günlerinde günde 2kez 5 mg ve ilkahtan sonra hergün (tedavi süresi gebeliğin 20 haftasınakadardır); dismenorede siklusun 5.-25. günleri arasında günde 2kez 5-10 mg; endometriyozda, siklusun 25. günleri arasında günde2-3 kez 5-10 mg; adet düzensizliklerinde adetin başlamasını izleyen11.-25. günler arası günde 2 kez 5 mg; amenorede siklusun 1.-25. günlerindegünde 2 kez 5 mg uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.