Emadine

Emadine

Oftalmik Solüsyon

Liba

Emedastin difumarat%0.0884 (=%0.05 emedastin)

Ambalaj: 5 mL’lik DropTainer plastikşişelerde.

Endikasyon: Mevsimselallerjik konjunktivitin semptomatik tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Emedastindifumarata aşırı duyarlık gösterenlerde kontrendikedir.

Uyarılar: Emedastin ile bağlantılı kornealinfiltratlar bildirilmiştir. Korneal infiltrat durumunda ürünün kullanımıkesilmelidir ve uygun tedavi başlatılmalıdır. Gebelikte beklenen yararlılığınfetüs üzerine olası riskten üstün olduğunda kullanılmalıdır. Emziren kadınlardauygulanırsa dikkatli olunmalıdır. Damlatma sırasında geçici görme bulanıklığıortaya çıkarsa, hasta araç veya herhangi bir makine kullanmadan önce görmenetleşinceye kadar beklemelidir.

Yan Etkileri: Damlatmayabağlı geçici yanma ve batma hissi görülebilir. Kuru göz, hiperemi, kaşıntı vegörme bulanıklığı, daha az sıklıkla ise korneal boyanma, göz yaşarması, kornealinfiltratlar, göz yorgunluğu ve göz anormal duyu hissi görülebilir. Baş ağrısı,tat duyusu değişikliği ve deri döküntüsü de bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Diğeroftalmik ilaçlarla beraber kullanıldığında, her bir ürünün uygulamalarıarasında 10 dakikalık bir süre bırakılmalıdır.

Doz Önerisi: Etkilenen her göze günde iki kere 1 damlauygulanmalıdır. Ürün benzalkonyum klorür içerdiğinden, kontakt lens varkenkullanılmamadır ve damlatma işleminden sonra kontakt lensi takmak için en az 15dakika beklenmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.