Epargriseovit

Epargriseovit

Ampul IM

Deva

B12vitamini2.5 mg, folik asit 0.7 mg, niasinamid 12 mg, C vitamini 150 mg

Ambalaj: 6 Ampul tip I ve 6 Ampul tipII içeren 12 ampul.

Endikasyon: Pernisiyözanemide, ameliyat sonrası ve nekahat dönemi gibi organizmada yıkım meydanagetiren durumlarda, proteinden fakir beslenme halleri ile gastrektomi vemalabsorpsiyon sonucu oluşan B12vitamini eksikliklerinde ve B12vitamini eksikliğinden kaynaklanan diğer hiperkrom makrositer anemilerintedavi ve profilaksisinde; B12vitamininin yüksek miktarlardabulunması nedeniyle, nevraljilerde ve trigeminus nevraljilerinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Bileşimdeki maddelerden herhangi birine karşı aşırıduyarlığı olanlarda ve B12vitamini, herediter optik sinir atrofisiolanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Preparatkoruyucu olarak sülfit içerdiğinden, duyarlı hastalarda ciddi allerjikreaksiyonlara neden olabilir. Bu reaksiyonlar astımlı hastalarda daha şiddetliolarak ortaya çıkar.

Yan Etkileri: B12vitamini nadiren allerjik reaksiyonlara (kaşıntı, ürtiker, eritem vb.) ve çokender olarak anafilaktik şoka yol açabilir.

Doz Önerisi: Erişkinlere ortalama olarak, haftada 2-3 enjeksiyonyapılır. Ağır ve özel durumlarda günde 1-2 enjeksiyona kadar çıkılabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.