Epidosin

Epidosin

Ampul

Dr.F.Frik

Valetamat Br

Ambalaj: 8 mg/1 mLx5 ampul.

Epidosin

Draje

Valetamat Br

Ambalaj: 10 mgx20 draje.

Endikasyon: Midebağırsakkrampları, spastik kabızlık, kardiospazm, mide ve oniki parmak bağırsağıülseri şikayetlerinde, hafif ve orta derecede safra ve idrar yollarındakikramplar, dismenore, doğumda geciken kollum açılmasını kolaylaştırmakgibi hallerde kullanılır.

Kontra Endikasyon: Göz içi basıncınındaha yükseğe çıkması tehlikesine karşı dar açılı glokomda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Prostat hipertrofilerinde valetamat,idrar boşalmasında rahatsızlık verebilir. Mide çıkışları darolanlarda midenin boşalması daha gecikmeli olabilir. Bunun dışındavaletamat, megakolon ve taşiaritmilerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Nadir olgularda terlemedeazalma, deri kızarması, kalp ritminde değişiklikler ve idrarda zorlukgibi yan etkiler gö-rülmüştür. Glokomu şiddetlendirebilir. Yüksekdozlarda, makine kullanımı veya trafikte görme yeteneğine etkiedebilir.

İlaç Etkileşimleri: Amantadin, kinidin, trisiklikantidepresanlarla valetamatın etkisi istenmeyen ölçülerde yükselir.

Doz Önerisi: Epidosin Ampul: Gerektiği takdirde çok kereler1-2 Ampul IV, IM veya SC olarak uygulanır.

Yüksek dozlar: Yüksek dozda akciğer kanserinintedavisinde tek ajan olarakEpirubicin Ebeweaşağıdaki tedavi rejimlerine göre uygulanmalıdır: Küçükhücreli akciğer kanseri (önceden tedavi edilmemiş): 3 haftada bir, 1. gün 120mg/m2. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri (önceden tedaviedilmemiş skuamöz, büyük hücreli ve adenokarsinom): 3 haftada bir, 1., 2. ve 3.günler, 135 mg/m2. İlaç, 3-5 dakikalık bir sürede IV bolus şeklindeveya 30 dakikalık bir sürede infüzyon şeklinde verilmelidir.İntravezikal uygulama: Pek çok tedavi rejimininkullanımında, önerilen bir rehber şu şekildedir: Terapi için, 8 hafta süreylehaftada 50 mg/50 mL (fizyolojik serum veya steril distile suda seyreltilmiş)dozunda damla, damla akıtma şeklinde (instilasyon).

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.