Factor von Willebrand

Factor von Willebrand

Flakon IV

ErKim

Von Willebrand faktö-rü1000 IU

Ambalaj: 1 Flakon ve 20 mL çö-zücü, 1 transferiğnesi, filtreli iğne ve hava alım iğnesi.

Endikasyon: Ameliyat sırasında veya şiddetli travmalardaoluşan kanamaların durdurulmasında ve küratif kanama tedavisindeendikedir. HemofiliA tedavisinde kullanılmamalıdır.

Kontra Endikasyon: Duyarlıolduğu bilinenlerde kontrendikedir. Eğer hastanın faktör ViII: C düzeyiú%20 ise, bu ilaç kanamanın ilk 12saati sırasında tek başına kullanılmamalıdır.

Uyarılar: İnhibitörsüz ve özellikle inhibitörlüvon Willebrand hastalığında yerine koyma tedavisi, koagülasyonbozuklukları tedavisinde uzmanlaşmış bir hekimin kontrolünde yapılmalıdır.Gebelik ve laktasyonda güvenirliği, klinik çalışmalarla kanıtlanmadığından,gebelik ve laktasyonda kesin gerekli olduğu durumlarda kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Nadir olarakQuincke ödemi, ürtiker, dö-küntü ve ateş gö-rülmüştür.

İlaç Etkileşimleri: Bugüne kadardiğer ilaçlarla bir etkileşim gö-rülmemiştir. Buna rağmen diğerilaçlarla karıştırılması önerilmez.

Doz Önerisi: Faktör ViII: C düzeyi %40’a ulaştıktan sonra hemostazgözlenir.Faktör von Willebrand, sadece 6-12 saat sonra faktörViII: C düzeyini pik değerine ulaştırır. Terapö-tik rejimler, hastanınbazal faktör ViII: C düzeyinin %20’den az ya da çok olmasına bağlı olarakfarklılık gösterir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.