Ferrum Hausman

Ferrum Hausman

Ampul IM

Abdi İbrahim

Ferro III hidroksidpolimaltoz

Ambalaj: 200 mg/2 mLx5 ampul.

Ferrum Hausman

Damla

Ferro III hidroksidpolimaltoz

Ambalaj: 50 mg/mLx30 mL’lik şişe.

Endikasyon: Değişikkö-kenli tüm demir eksiklikleriyle demir eksikliği anemisinin tedavive profilaksisinde; gebelik, laktasyon ve çocukluk dö-neminde demirdesteği tedavisinde kullanılır.

Kontra Endikasyon: Demir yüklenmesi,demire karşı aşırı duyarlık, demir kullanımı bozukluğu ve talasemidurumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Parenteral demir uygulamasındanadiren hastanın aşırı duyarlığının neden olduğu anafilaktik tiptereaksiyonlar gö-rülebilir. Bu nedenle parenteral demir tedavisiancak oral tedavinin yetersiz olacağı hastalara uygulanmalıdır.Gebelerdekullanılırken dikkatli olunmalıdır. Oral demir müstahzarlarınınkullanımı sırasında dışkının rengi koyulaşabilir, bu durum normaldirve herhangi bir önlem gerektirmez.Mide ülseri bulunan hastalara dikkatle verilmelidir.

Yan Etkileri: Parenteralformların uygulamasında anafilaktik reaksiyon, ürtiker, cilt dö-küntüleri,dispne, artralji, miyalji ortaya çıkabilir. Enjeksiyon yerindelokal reaksiyonlar ve bazan steril apseler oluşabilir. Oral formlarınuygulamasında gastrointestinal yan etkiler gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: İki değerliklidemir içeren müstahzarların gıdalarla ve bazı ilaçlarla (tetrasiklinvd.) birlikte alınması halinde ortaya çıkan etkileşmelerin, üç değerliklidemirhidroksit polimaltoz kompleksiyle gözlenmediğini bildirenklinik araştırmalar vardır.

Doz Önerisi: Ferrum Hausman Ampul: Yalnız kas içine ve derin olarakuygulanır. Yetişkinler için günlük doz 1 Ampuldür. Çocuklarda yaşave kiloya gö-re daha düşük dozlar önerilir. Günlük maksimum 5 kg’yekadar olan çocuklara 0.5 mL (¼ Ampul), 5-10 kg arası çocuklara 1.0 mL(yarım Ampul) yetişkinlere 2 Ampul uygulanır.

Ferrum Hausman Fort Film Tablet: Günlük doz erişkinlerde 1-2 fort tablettir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.