Flomax MR

Flomax MR

Kapsül

BoehringerIngelheim

Tamsulosin

Ambalaj: 0.4 mgx30 kapsül.

Endikasyon: Benignprostat hiperplazisinin fonksiyonel semptomlarının tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Tamsulosine karşı aşırı duyarlığı olanlarda, ortostatikhipotansiyon öyküsü ve ciddi karaciğer yetmezliği olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Makine kullanma ve işletme yeteneğini olumsuz olaraketkileyip etkilemediği bilinmemekte, ancak hastalar, sersemlik halininoluşabileceği gerçeğini akılda tutmaları konusunda uyarılmalıdır.

Yan Etkileri: Sersemlik, anormal ejakülasyon ve baş ağrısı, asteni,postural hipotansiyon, çarpıntı, bulantı, kusma, ishal ve kabızlık gibigastrointestinal reaksiyonlar görülebilir. Kızarıklık, kaşıntı ve ürtikergibi aşırı duyarlık reaksiyonları ortaya çıkabilir, anjiyoödem bildirilmiştir.Senkop nadir olarak bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Birlikte simetidin uygulanması, tamsulosinin plazmadüzeylerinde bir artış; furosemid ise düşüş oluşturmuştur, fakat dozu değiştirmekgerekmez. Diklofenak ve varfarin, tamsulosinin eliminasyon hızını artırabilir.Diğera1-adrenoseptörantagonistlerinin birlikte uygulanması, hipotansiyona neden olabilir.

Doz Önerisi: Kahvaltıdan sonra alınması şartıyla, doz günde 1kapsüldür. Kapsül bütün halde, ayakta ya da oturur pozisyonda, bir bardaksuyla yutulmalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.