Fludara

Fludara

Flakon

Schering

Fludarabin fosfat

Ambalaj: 50 mgx5 flakon.

Fludara

Film Kaplı Tablet

Fludarabin fosfat

Ambalaj: 10 mgx15 ve 20 tablet.

Endikasyon: bhücresikronik lemfositik lö-seminin birincil ve ikincil tedavi safhalarındaendikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlıkdurumunda kontrendikedir.

Uyarılar: Fludarabinle tedavi edilenhastalarda ağır kemik iliği supresyonu, belirgin anemi, trombositopenive nötropeni bildirilmiştir. Fludarabin gebelik sırasında kullanıldığındaya da tedavi altındayken bir gebelik oluştuğunda, hasta, fetüse gelebilecekzararlar konusunda uyarılmalıdır.Gebeliği önleyici önlemlerin alınması önerilmelidir.Fludarabinin çocuk üzerinde istenmeyen etkilere yol açma olasılığıbulunduğundan, ilacın anne için önemi göz önünde tutularak ya emzirmeya da tedavi kesilmelidir.

Yan Etkileri: Geneldegö-rülen yan etkiler miyelosupresyon (nötropeni, trombositopenive anemi), ateş ve soğuk algınlığı, enfeksiyon, bulantı ve kusmadır.Ayrıca oluşabilecek yan etkiler kırıklık, yorgunluk, iştahsızlıkve halsizliktir. Fludarabin tedavisi altında KLL hastalarındaciddi opurtunistik enfeksiyonlar meydana gelmiştir.

Doz Önerisi: Fludara Flakon: Erişkinler için önerilen doz IVuygulama şeklinde, 5 gün peş peşe her gün 25 mg/m2 vücut yüzeyidir.Kürler 28 günlük aralıklarla tekrarlanır.Fludara Film Tablet: Yetişkinlerde önerilen doz, oral yoldan, birbiriniizleyen 5 gün için, her gün 40 mg fludarabin fosfat/m2vücutyüzeyidir.Kürler28 günlük aralarla tekrarlanır.Fludara Tabletboş mideye ya da yemekle beraber alınabilir. Tabletlerbütün halde su ile yutulmalı, çiğnenmemeli ve kırılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.