Fluoxytil

Fluoxytil

Oral Damla

UCB

Sodyum florür 3.437 mg(1.555 mg flor iyonuna eşdeğer)

Ambalaj: 115 mL’lik damlalıklı şişe.

Endikasyon: Dişçürümesine karşı önleyici olarak kullanılır.

Kontra Endikasyon: Önerilendoz düzeylerinde kontrendikasyonu yoktur.

Uyarılar: Böbrek yetmezliklerinde kandaki floriyonlarının düzeyi artar. Bu nedenle, söz konusu olgularda ek flor uygulamasıyapılırken dikkat edilmelidir. Suyun yanı sıra, beslenme yoluyla alınan diğerolası florür kaynakları (yemekler, içecekler, multivitamin preparatları) da,dental floroz durumuna yol açabilecek aşırı miktarda flor verilmesini önlemeaçısından dikkate alınmalıdır. Plazmadaki flor anne sütüne çok az geçiş göstermektedir.Gebelikte kullanılmaması gerekmektedir.

Yan Etkileri: Önerilenterapötik doz şemasına göre uygulandığında yan etki gözlenmemiştir. Bunakarşılık, ara sıra ve özellikle duyarlı bireylerde yorgunluk, derideğişiklikleri (kutanöz döküntüler, ürtiker, ekzema) ve gastrointestinalbozukluklar bildirilmiştir. Aşırı doz diş minesinde lekelenme oluşturabilir.

İlaç Etkileşimleri: Kalsiyum,alüminyum veya magnezyum içeren preparatlar ve süt ve süt ürünleri ile birlikteuygulanmamalıdır.

Doz Önerisi: Sudaki flor düzeylerinin 0.7 ppm’den düşük olduğubölgelerde yaşayan çocuklarda kullanılması önerilmektedir. Her gün uygulanmasıgereken flor iyonlarının miktarı, çocuğun yaşına ve içme suyundaki flor düzeyinebağlıdır. 6 ay ile 12 yaş arasında 4-16 damla arasında uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.