Fraxodi

Fraxodi

SC Enjektör

SanofiAventis

Nadroparin

Ambalaj: 30.000 ICU AXa/0.6 mLx2 şırınga ampul

: 40.000 ICU AXa/0.8 mLx2 şırıngaampul

: 50.000 ICU AXa/1 mLx2 şırınga ampul.

Endikasyon: Derin ven trombozunun tedavisindeendikedir.FuracinSoluble Dressing Pomat: %0.2x56 g(Eczacıbaşı).

Endikasyon: Travmatiklezyonlarda, ameliyat yaralarının enfeksiyonlardan korunmasında(özel-likle anorektal lezyonlara yapılan girişimler ve kolostomidensonra; apse, osteomiyelit, antraks ve paranişilerin cerrahi tedavisindensonra); özellikle diğer antibakteriyel ilaçlara direnç gelişmeolasılığı bulunan ikinci ve üçüncü derece yanıklarda tedaviyeilave olarak; özellikle geçmişinde dirençli bakteri epidemilerineraslanılan hastanelerde, bakteriyel kontaminasyonun greft reddineyol açabileceği durumlarda da endikedir.

Kontra Endikasyon: Aşırı duyarlıolduğu bilinen kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Böbrek yetmezliğinde dikkatlekullanılmalıdır. Gebelerde kullanımıyla ilgili yeterli bilgiolmadığından, yarar/risk olasılığı göz önünde tutularak kullanılmasıönerilir. Emziren kadınlarda kesin kullanılması gerekiyorsa emzirmeyeson verilmesi uygun olur.

Yan Etkileri: Seyrek olarakdö-küntü, kaşıntı ve lokal ödem gibi değişik derecelerde kontaktdermatit reaksiyonları gö-rülmüştür.

Doz Önerisi: Lezyonun büyüklüğüne gö-re alınan miktarlardave doğrudan lezyonun üzerine uygulanarak yayılır. Ameliyat sonrasıenfeksiyonların önlenmesinde ve geniş yanık alanlarına uygulanmasındaüzerine vazelinli gazlı bez kapatılması yapışmayı önler.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.