Gargarex

Gargarex

Gargarex nedir ne için kullanılır, Gargarex nasıl kullanılır, Gargarex ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Oral Sprey

Klorheksidin glukonat%0.15

Ambalaj:

 30 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon:

 Dental plakların oluşmasını önlemede, gingivitis tedavisinde ve önlenmesinde, orofarenks bölgesindeki enfeksiyonlarda (farenjit, larenjit,tonsillit vb) ve bu bölgedeki operasyonlar sonrasında, kemoterapi ve radyoterapi sonrası ağızda görülen mukozit lere bağlı sekonder enfeksiyonların önlenmesinde, bakteriyel ya da fungal etkenlerin neden olduğu oral mukoza enflamasyonları nın tedavisinde (stomatitis), çeşitli nedenlerden dolayı diş temizliği yapmayan kişilerde ağız hijyeninin sağlanması amacıyla kullanılır.

Uyarılar:

 Klorheksidin glukonat daha önce aşırı duyarlılık reaksiyonu göstermiş olanlarda kontrendikedir. Göz, kulak ve burun mukozaları ile beyin zarına temas ettirilmemelidir. Kafa ve omurga yaralanmalarında ve perfore kulak zarı bulunan hastalarda ameliyat öncesi klorheksidin glukonat kullanmak sakıncalıdır. Klorheksidin glukonat ağız içinde dil ve diş üzerindeki renk değişikliğine sebep olabilir. Klorheksidin ile tedavide tat almada değişiklikler olabilir. Klorheksidin glukonat anyonik ajanlarla ve sabunlarla geçimsizdir. Yalnız ağız için kullanılır.

Doz Önerisi:

 Sabah ve akşam 1 kerede 5-6 kez püskürtmek suretiyle kullanılır.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.

...