Gayaben

Gayaben

Şurup

Bilim

Karbetapentan sitrat8.3 mg, difenhidramin HCl 10 mg, potasyum sulfogayakolat 133 mg,gayafenesin 100 mg/15 mL

Ambalaj: 150 mL’lik şişe, ölçeğiylebirlikte.

Endikasyon: Soğuk algınlığı,gripal enfeksiyonlar ve allerji gibi nedenlerle boğaz ve bronşlarıntahrişine bağlı öksürüklerin hafifletilmesi ve semptomatik tedavisindeendikedir.

Kontra Endikasyon: Antihistaminiklere karşı aşırı duyarlı olan-lardave 3 aydan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Bileşimdeki antihistaminik nedeniyle uyuşukluk,uyuklama hali ve refleks kaybına neden olabileceğinden, tehlikelimakine ve motorlu araç kullanımı, yüksek yerlerde çalışmak gibi durumlardadikkatli kullanılmalıdır.Gayabenile birlikte sedatifler, hipnotikler, başka antihistaminikliilaçlar veya alkol depresan etkiyi artıracağından kullanılmamalıdır.1 yaşından küçük çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Antihistaminikler bazı kişilerde uyuşukluk,uyuklama, baş dönmesi, ağız kuruluğu yapabilir.

Doz Önerisi: 12 yaşın üzerindeki çocuklarda ve erişkinlerde4-6 saat arayla günde 3-6 kez 10-20 mL dozunda uygulanmalıdır. Günlükdoz 120 mL’yi aşmamalıdır. 6-12 yaş arası çocuklarda 4-6 saat arayla3-6 kez 5-10 mL dozunda uygulanmalıdır. Günlük doz 60 mL’yi aşmamalıdır.2-6 yaş arası çocuklarda 4-6 saat arayla günde 3-6 kez 2.5-5 mL dozundauygulanmalıdır.Günlük doz 30 mL’yi aşmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.