Gerakon

Gerakon

Tablet

Münir Şahin

Parasetamol 325mg, fenilefrin 5 mg, klorfeniramin maleat2 mg

Ambalaj: 20 film tablet.

Gerakon Fort

Tablet

Parasetamol 650mg, fenilefrin HCI 10 mg, klorfeniramin maleat4 mg

Ambalaj: 20 film tablet.

Endikasyon: Grip vesoğuk algınlığına bağlı baş ağrısı, kas ağrısı, boğaz ağrısı, vücutkırgınlığı, ateş, burun tıkanıklığı, nezle, aksırma, gözde sulanmave kaşıntı durumlarında kullanılır.

Kontra Endikasyon: Etkin maddelerden birine karşı aşırı duyarlık durumundakontrendikedir

Uyarılar: Hipertansiyon, ciddi kardiyovasküler bozukluk,hipertiroidizm, diyabet, astma, glokom, amfizem, kronik akciğerhastalığı, böbrek bozukluğu, prostat hipertrofisine bağlı idrarretansiyonu gibi durumlarda dikkatle kullanılmalıdır. Dikkat gerektirenmakinelerde çalışanlar, tehlikeli veya yüksek yerlerde çalışanlar,araç kullananlar, ilacı kullanırken gibi işleri yapmamaları konusundauyarılmalıdır. Kesin gerekmedikçe gebelerde ve emzirenlerde kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Deri dö-küntüsü, görme bulanıklığı, taşikardi,baş dönmesi, nadiren gastrointestinal bozukluklar, sedasyon, ağızkuruluğu, özellikle çocuklarda irritabilite gö-rülebilir.

İlaç Etkileşimleri: Antihistaminikler, alkol ve antidepresanlarınetkilerini artırırlar. Antiepileptikler, barbitüratlar, trisiklikantidepresanlar ve alkol parasetamolün yarı ömrünü uzatabilirve toksisitesini artırabilir. Antikonvülzanlar ve steroid yapılıoral kontraseptiflerin kronik kullanımı parasetamolün terapö-tikdüzeylere ulaşmasını engelleyebilirler. Metoklopramid parasetamolünince bağırsaklarda emilimini hızlandırabilir.

Doz Önerisi: Yetişkinlerde her 4 saatte 2 Tablet, 24 saatte8 Tablet aşılmamalıdır. 6-12 yaş arası çocuklarda her 4 saatte bir 1Tablet önerilir, 24 saatte 4 Tablet aşılmamalıdır. 6 yaşından küçükçocuklarda kullanılmamalıdır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.