Gingobil

Gingobil

Film Tablet

Tripharma

Ginkgo biloba ekstresi

Ambalaj: 40 mgx20 ve 50 film tablet.

Eşdeğeri: Bilokan Forte Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Berksam);GineksinFFilm Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Deva);Seremaks Fort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Hüsnü Arsan);Tanakan Film Tablet: 40 mgx20 ve50 tablet(Mecom);TebokanFort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Abdi İbrahim).

Endikasyon: Organikbeyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebral performans bozukluklarınınsemptomatik tedavisinde (hafıza zayıflığı, konsantrasyon bozukluğu,ruhsal uyum bozuklukları, baş dönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısı,primer hedef grup, primer dejeneratif demans, vasküler demans ve herikisinin miks formlarındaki demans sendromları olan hastalardır);periferik arteriyel okluzif hastalıklarda Fontaine stage II (intermittanklodikasyo)’de ağrısız yürüme mesafesinin iyileştirilmesi; vaskülerveya involüsyona bağlı vertigo ve kulak çınlamasında endikedir.

Kontra Endikasyon: Ginkgo glikozidlerine karşı önceden oluşmuş aşırıduyarlık durumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gebelerde kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: Hafif gastrointestinal rahatsızlık,baş ağrısı, alerjik deri reaksiyonları görülebilir.

Doz Önerisi: Demans sendromunda günde 3 kez 1-2 Tablet kullanılır.Tedavinin süresi semptomların şiddetine bağlıdır ve bu kronik hastalıktaen az 8 hafta sürmelidir. Periferik arteriyel okluzif hastalık,vertigo ve kulak çınlamasında günde 3 kez 1 Tablet veya günde 2 kez2 Tablet. Periferik arteriyel okluzif hastalıkta, ağrısız yürümemesafesinin iyileştirilmesi minimum 6 haftalık tedavi gerektirir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.