GineksinF

GineksinF

Film Tablet

Deva

Ginkgo biloba

Ambalaj: 40 mgx20 ve 50 tablet.

Eşdeğeri: Bilokan Forte Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Berksam);Gingobil Film Tablet: 40 mgx20ve 50 tablet(TriPharma);SeremaksFort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Hüsnü Arsan);Tanakan Film Tablet: 40 mgx20 ve50 tablet(Mecom);TebokanFort Film Tablet: 40 mgx20 ve 50 tablet(Abdi İbrahim).

Endikasyon: Organik beyin sendromuna bağlı olarak gelişen serebralperformans bozukluklarının (major semptom olarak görülen demans sendromlarınıngenel tedavisi çerçevesinde) semptomatik tedavisinde; konsantrasyon eksikliği,hafıza zayıflığı, unutkanlık, konfüzyon, ruhsal adaptasyon bozuklukları, başdönmesi, kulak çınlaması ve baş ağrısında kullanılır. Ayrıca, periferalarterlerin okluzif hastalıklarında, aralıklıtopallama (intermittan klodikasyo)Fontaine Stage II'de ağrısız yürüme mesafesinin arttırılmasında, vasküler veyainvolüsyona bağlı vertigo ve kulak çınlamasında kullanılır.

Kontra Endikasyon: Ginkgo glikozidlerine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlıkdurumlarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar: Serebral endikasyonlardaGineksinFiletedaviye başlamadan önce, patolojik semptomların spesifik bir tedavi gerektirenherhangi bir nedene bağlı olup olmadığı belirlenmelidir.Çocuklarda ve gebelerde kullanılması önerilmez.

Yan Etkileri: Çok az sayıda hastada hafifgastrointestinal rahatsızlıklar, baş ağrısı ve alerjik deri reaksiyonlarıgözlenmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Tiyazid grubu diüretiklerle birliktekullanılması kan basıncının artmasına neden olabilir. Varfarin ile kombinasyonukanamayı arttırır. Bu nedenle Ginko glikozitlerinin antiplateletlerleetkileşmesi nedeniyle ihtiyatla kullanılmalı ve hasta yakından izlenmelidir.

Doz Önerisi: Serebral performans bozukluklarında (demans sendromu) günde3 kez 1-2 tablet, periferik arteriyel oklusif hastalık, vertigo, kulakçınlamasında günde 3 kez 1 tablet veya günde 2 kez 2 tablet uygulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.