GynoTrosyd

GynoTrosyd

Vajinal Merhem

Pfizer

Tiokonazol %6.5

Ambalaj: 4.6 g’lik tüp ve aplikö-tür.

GynoTrosyd

Vajinal Tablet

Tiokonazol

Ambalaj: 100 mgx3 Tablet ve aplikatör.

Endikasyon: Candidaalbicans, diğerCandidatürleriveTorulopsis glabratagibi vajinal maya enfeksiyonlarının veTrichomonas vaginalis’e bağlı vajinal enfeksiyonların tedavisindeetkilidir.

Kontra Endikasyon: İmidazolgrubu antifungal ajanlara aşırı duyarlık göstermiş kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelikte sadece beklenen yararınfetüse olası riskten fazla olduğu durumlarda kullanılmalıdır. Builacın insan sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir, kullanımısırasında emzirmeye ara verilmelidir.

Yan Etkileri: Bazı hastalarcatedavi sırasında geçici ve hafif lokal irritasyon semptomlarıbildirilmiştir. Yanma hissi ve kaşıntı en sık gö-rülen yan etkilerdir.Nadiren irritasyon, akıntı, vulvar ödem, vajinal ağrı, vajinal kuruluk,ağrılı ve sık idrara çıkma şikayetleri bildirilmiştir.

Doz Önerisi: GynoTrosyd Vajinal Merhem: Beraberce verilen aplikatörtamamen doldurularak tek bir doz tedavi halinde, gece yatarken tatbikedilmelidir. Bu tek doz hastaların çoğunluğunda şifa sağlar. İlk tedavidetam olarak iyileşme sağlanmayan kişilerde bir hafta sonra uygulamanıntekrarı etkili olabilir.

GynoTrosyd Vajinal Tablet: Belirlenen tedavi süresinceher gece yatarken bir kere, beraberce verilen aplikatö-rü kullanılarakuygulanmalıdır. Az akıntı olan vajinal kandidiazda Tablet yerinetercihen krem uygulanmalıdır.GynoTrosyd3, 6 veya 14 gün kullanıldığında şifa sağlar.İlk tedavi kürüyle iyileşen fakat tam şifa gö-rülmeyen hastalarda3 günlük kürün tekrarlanması etkili olabilir. BütünGynoTrosydpreparatları, tercihen regldevresi dışında, vajina içerisine derin bir şekilde uygulanmalıdır.En rahat kullanım gece uykudan önce uygulamayla sağlanabilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.