Gyno Canesten 1

Gyno Canesten 1

Vajinal Tablet

Bayer

Klotrimazol

Ambalaj: 500 mgx1 Tablet ve aplikatör.

Endikasyon: Genitalbölgelerde mantarların (çoğunlukla Candida) neden olduğu enfeksiyonlar(vajinit) ve klotrimazole duyarlı bakterilerin neden olduğu süperenfeksiyonlar; mantarların (genellikle maya mantarları) ve trikomonaslarınneden olduğu enfeksiyöz vajinal akıntı ve vajinit tedavisinde endikedir.Trichomonas vaginalis'in nedenolduğu kesin olarak teşhis edilen enfeksiyonların güvenilir bir şekildegiderilmesi için ayrıca bir oral trikomonasit de reçete edilmelidir.

Kontra Endikasyon: Klotrimazole karşı aşırı duyarlığı olanlardakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Tıbbi zorunluluk dışında gerekmedikçe gebeliğinilk 3 ayında kullanılmamalıdır. Gebeliğin özellikle son 4-6 haftasında doğumkanalının sağlıklı olması sağlanmalıdır.

Yan Etkileri: Tüm bedende alerjik reaksiyon, ağrı; deri ve eklerindekaşıntı, kızarıklık; hipotansiyon, senkop, diyare, bulantı ve dispne nadirengörülür.

Doz Önerisi: Özellikle mantarların oluşturduğu vaginitislerde,genellikle tek doz tedavi yeterlidir. Tablet tercihen gece yatarkenvajinaya olabildiğince derine yerleştirilmelidir. Bu en iyi şekilde,sırt üstü yatarak ve bacaklar hafifçe yukarı kaldırılmış durumdayapılır. Tedavi menstrüasyon başlamadan önce tamamlanmalı, adetdö-neminde tedavi yapılmamalıdır. Gerektiğinde tedavi tekrarlanabilir.Genel-likle vajina ve vulvanın her ikisi de etkilendiği için, karma birtedavi (her iki bölgenin de tedavisi) uygulanmalıdır. Özellikle candidavulvitis veya candida balanitiste reenfeksiyonu önlemek için, hastanın eşi deaynı zamanda lokal olarakCanesten Kremkullanmalıdır. Gebelik sırasındaGyno Canestenvajinal tabletleri ile tedavi,aplikatör kullanılmadan yapılmalıdır.Gyno Canestenvajinal tablet, prezervatif ve diyafram gibi lateksürünlerinin etkinliğini ve güvenirliğini azaltabilir. Bu etki geçicidir veyalnızca tedavi süresince meydana gelir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.