Gyno Canesten 1

Gyno Canesten 1

Gyno Canesten 1 nedir ne için kullanılır, Gyno Canesten 1 nasıl kullanılır, Gyno Canesten 1 ilacının yan etkileri ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ?

Vajinal Tablet

Klotrimazol

Ambalaj:

 500 mgx1 Tablet ve aplikatör.

Endikasyon:

Genital Bölgelerde mantarların (çoğunlukla Candida) neden olduğu enfeksiyonlar(vajinit) ve klotrimazole duyarlı bakterilerin neden olduğu süper enfeksiyonlar; mantarların (genellikle maya mantarları) ve trikomonaslara neden olduğu enfeksiyöz vajinal akıntı ve vajinit tedavisinde endikedir.Trichomonas vaginalis'in nedenolduğu kesin olarak teşhis edilen enfeksiyonların güvenilir bir şekilde giderilmesi için ayrıca bir oral trikomonasit de reçete edilmelidir.

Kontra Endikasyon:

 Klotrimazole karşı aşırı duyarlığı olanlardakullanılmamalıdır.

Gyno Canesten 1 Uyarılar:

 Tıbbi zorunluluk dışında gerekmedikçe gebeliğin ilk 3 ayında kullanılmamalıdır.

Gebeliğin özellikle son 4-6 haftasında doğum kanalının sağlıklı olması sağlanmalıdır.

Gyno Canesten 1 Yan Etkileri:

 Tüm bedende alerjik reaksiyon, ağrı; deri ve eklerinin kaşıntı, kızarıklık; hipotansiyon, senkop, diyare, bulantı ve dispne nadiren görülür.

Gyno Canesten 1 Doz Önerisi:

 Özellikle mantarların oluşturduğu vaginitislerde,genellikle tek doz tedavi yeterlidir. Tablet tercihen gece yatarken vajinaya olabildiğince derine yerleştirilmelidir. Bu en iyi şekilde,sırt üstü yatarak ve bacaklar hafifçe yukarı kaldırılmış durumda yapılır. Tedavi menstrüasyon başlamadan önce tamamlanmalı, adet döneminde tedavi yapılmamalıdır. Gerektiğinde tedavi tekrarlanabilir.Genellikle vajina ve vulvanın her ikisi de etkilendiği için, karma birtedavi (her iki bölgenin de tedavisi) uygulanmalıdır. Özellikle candida vulvitis veya candida balanitis enfeksiyonu önlemek için, hastanın eşi de aynı zamanda lokal olarak Canesten Krem Kullanmalıdır. Gebelik sırasında Gyno Canesten Vajinal tabletleri ile tedavi,aplikatör kullanılmadan yapılmalıdır.Gyno Canesten Vajinal tablet, prezervatif ve diyafram gibi lateks ürünlerinin etkinliğini ve güvenirliğini azaltabilir. Bu etki geçicidir ve yalnızca tedavi süresince meydana gelir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.