Hepatect CP

Hepatect CP

Flakon

Kansuk

HBs antikor içeriği500 IU, immünglobülin g%95,insan plazma proteini 500 mg

Ambalaj: 10 mLx1 flakon.

Endikasyon: Hepatit Benfeksiyonu taşıyan ve Hepatit B aşısı olmamış yetişkinler ile 2 yaş üzeriçocuklarda (aşı sertifikası eksik ya da kaybolanlar dahil) Hepatit Bprofilaksisi ve Hepatit B virüsünün yüzey antijenini taşıyan hastalardakaraciğer transplantasyonu sonunda tekrarlayan enfeksiyonu karşı profilaktikolarak endikedir.

Kontra Endikasyon: Özellikle kanda immünglobülin A bulunmayan ve IgAantikorlarının yükseldiği ender olgular ile insan immünglobülinine karşı aşırıduyarlıkta kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelik süresince güvenirliği kontrollü klinikçalışmalarla kanıtlanmadığından, gebelik ve emzirme sırasında yalnızcayarar/risk oranı dikkatlice değerlendirildikten sonra uygulanmalıdır.Gebelik sırasında fetus ya da yenidoğan üzerinde zararlı etkilere sahipolmadığını göstermiştir. İmmünglobülin anne sütüne geçerek koruyucu antikorunyenidoğana iletilmesine katkıda bulunur. Hastalar infüzyon süresince veinfüzyonun bitmesinden sonra en az 20 dakika gözlem altında tutulmalıdır.

Yan Etkileri: Ara sıratitreme, baş ağrısı, ateş, kusma, alerjik reaksiyonlar, mide bulantısı, eklemağrısı ve hafif şiddette sırt ağrısı oluşabilir.

İlaç Etkileşimleri: Viralhastalıklar için uygulanan kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve suçiçeği gibizayıflatılmış canlı aşıların etkisi, immünglobülin uygulamasından sonra en az 6hafta ile 3 ay süresince azalabilir.

Doz Önerisi: Hepatit B yüzey antijeni içeren maddelere maruz kaldıktansonra, 72 saati geçmemek şartıyla mümkün olan en kısa sürede, risk altındakikişinin HBsAg ve antiHBs için araştırılmasından sonra, 8-10 IU (0.16 ile 0.2mL)Hepatect CPenjekte edilir. Her ay yapılan antiHBs antikor tayini(eşzamanlı uygulama ardından aşı başarısını gösteren kontrol olarak dakullanılan) uygulamanın daha erken yapılması gerektiğini göstermediği sürece,doz 2 ay arayla tekrarlanır. Karaciğer transplantasyonu geçirmiş HBsAg pozitifhastalarda tekrarlayan enfeksiyon karşısında profilaksi için, ameliyatsüresince karaciğersiz fazda 10.000 IU (200 mL) intravenözHepatect CPinfüzyonu, ameliyattan sonra ise her gün 2.000 IU (40 mL)Hepatect CPinfüzyonu gerçekleştirilir. İzleyen uzun dönemli tedavi süresince, aylıkantiHBs serum düzeyi kontrolleriyle serum düzeyleri 100 IU/L olaraksürdürülmelidir.Tedavi en az 6 ay devam etmelidir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.