Hitrizin

Hitrizin

Film Tablet

Deva

Setirizin 2HCl

Ambalaj: 10 mgx10 tablet.

Eşdeğeri: Allerset Film Tablet: 10 mgx10tablet(Santa Farma);Cetryn Film Tablet: 10 mgx10 tablet(TriPharma);Ressital Film Tablet: 10 mgx10 tablet(Biofarma);Setiral Film Tablet: 10 mgx10 tablet(Toprak);Zyrtec Film Tablet: 10 mgx10 tablet(UCB).

Hitrizin

Oral Damla

Setirizin 2HCl

Ambalaj: 10 mg/mLx20 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: Allerset Oral Damla: 10mg/mLx20 mL damlalıklı şişe(SantaFarma);Zyrtec Oral Damla: 10 mg/mLx20 mL’lik şişe(UCB).

Hitrizin

Şurup

Setirizin 2HCl

Ambalaj: 1 mg/mLx150 mL’lik şişe.

Endikasyon: Mevsimselalerjik rinit (saman nezlesi), yıl boyu süren alerjik rinit (perenealalerjik rinit), akutkronik ürtiker ve anjiyoödem, fiziksel etkenlerebağlı ürtiker (dermografizm), alerjik konjunktivit, atopik ekzemagibi alerjik dermatozlar ve prüritte endikedir.

Kontra Endikasyon: Setirizinekarşı duyarlı olan kişilerde kontrendikedir.

Uyarılar: Taşıt ve tehlikeli makine kullananlardaönerilen dozlar aşılmamalıdır. Uyuşukluk yapabileceği düşünülerektedbirli olunmalıdır. Gebe ve emziren kadınlarda kullanım güvenirliğikanıtlanmamıştır. Böbrek yetmezliği olan hastalarda uygulanacakdoz yarıya indirilmelidir.

Yan Etkileri: Psikomotorfonksiyonlarla ilgili objektif testlerde setirizinle raslanan sedasyonsıklığının plasebodaki kadar olduğu anlaşılmıştır. Nadir olarakaşırı duyarlık, baş ağrısı, uyku hali, ajitasyon, ağız kuruluğu vegastrointestinal yakınmalar gibi hafif ve geçici yan etkiler bildirilmiştir.

İlaç Etkileşimleri: Alkollebirlikte ve diğer sedatiflerle aynı zamanda kullanılmaz.

Doz Önerisi: Hitrizin Film Tablet: Erişkinlerde ve 12 yaşın üstündeki (30 kg’den fazla)çocuklarda günlük doz 1 Tablettir. İstenirse bu doz iki eşit kısma bö-lünerek12 saat arayla verilebilir. 2-12 yaş arasındaki çocuklara (30kg’den az) günde 1 kez yarım Tablet verilir.

Hitrizin Şurup: 2-12 yaş arasındaki (30 kg’den az) çocuklara günde1 kez 5 mg (1 ölçek) olarak verilebilir. Erişkinlerde ve 12 yaşın üstündekiçocuklarda (30 kg’denf azla) günlük doz 10 mg’dir (2 ölçek). İstenirsebu doz iki eşit kısma bö-lünerek 12 saat arayla verilebilir.Hitrizin’in bütün formları aç veya tokkarnına alınabilir. Tedavi süresi yakınmalara bağlı olarak belirlenir.Saman nezlesinde genellikle 3-6 hafta kullanılması yeterli olmaktadır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.