Imovax Meningo A+C

Imovax Meningo A+C

Flakon

Sanofi Pasteur

SaflaştırılmışNeisseria meningitidisgrup A polisakkariti50mg, SaflaştırılmışNeisseria meningitidisgrup C polisakkariti50mg/0.5 mL

Ambalaj: 50 doz aşı içeren 1 flakon ve25 mL’lik 1 çözücü flakon.

Endikasyon: Neisseriameningitidis AveCile meydana gelen endemik menenjite karşı aktifbağışıklama sağlamak amacıyla kullanılır. Hastalığın endemik veyaepidemik olduğu bölgelerde hastalar ile temas etmiş kişiler ve olasılıklatemas edecek veya bulaşacak kişilere uygulanır.

Kontra Endikasyon: Akut ateşli enfeksiyon hastalıklarında,kronik hastalıkların akut alevlenme dö-nemlerinde kontrendikedir.

Uyarılar: Gebelere ve 2 yaşın altındakiçocuklara ancak gerçek bir epidemi riski olduğu zaman uygulanmalıdır.Aşı, uygulamadan sonra 3 yıl süreyle koruma sağlar.

Yan Etkileri: Hafif dereceli ateş yükselmesigö-rülebilir.

Doz Önerisi: SC veya IM yolla uygulanır. Uygulama yeri olarak2 yaşın altındaki çocuklarda uyluğun anterolateral bölgesi, 2yaş üzerindeki çocuk ve yetişkinlerde deltoid bölge seçilmelidir.Tek doz aşı (0.5 mL) uygulaması yeterli koruma sağlar. Salgınlar dışındaiki yaşın altındaki bebeklere uygulanması önerilmemektedir. Her3 yılda bir doz rapel uygulaması önerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.