Klorhex

Klorhex

Gargara

Drogsan

Klorheksidin glukonat‰2

Ambalaj: 200 mL’lik şişe.

Eşdeğeri: OroheksGargara: %0.2x200 mL(TriPharma);SuperheksGargara: %0.2x200 mL(Eczacıbaşı).

Klorhex

Oral Sprey

Klorheksidin glukonat‰2

Ambalaj: 30mL’lik oral aplikatörlü camşişe.

Eşdeğeri: OroheksOral Sprey: %0.2x30mL(TriPharma);SuperheksOral Sprey: %0.2x30mL(Eczacıbaşı).

Endikasyon: Dental plakların oluşmasını önlemede profilaktik olarak;diş hekimliği işlemlerinde ve ayrıca her türlü operasyon öncesi ağızdaantiseptik ortam yaratmak amacıyla kullanılır.

Kontra Endikasyon: Klorheksidine karşı duyarlıkgösterenlerde kullanılmamalıdır.

Uyarılar: 12 yaşın altındaki çocuklardakullanılmamalı; 12 yaş ve üzerindeki çocuklarda doktor tavsiyesiyle kullanılmalıdır.Yalnızca ağız içinde kullanılır, gözler ve kulaklar ile temasettirilmesinden kaçınılmalıdır.

Yan Etkileri: Klorheksidin ağız içinde, dil ve dişüzerinde renk değişikliklerine neden olabilir. Ender de olsa, bazı hastalarda klorheksidinile tedavi sırasında tat almada değişiklikler oluşabilir.

Doz Önerisi: Klorhex Gargara: Günde iki kez, dişleri fırçaladıktan sonra 30 saniye1dakika süreyle 10-15 mL (1 yemek kaşığı) kadar ağıza alınarak ağızçalkalanır. Kullanıldıktan sonra yarım saat süresince ağız su ileçalkalanmamalıdır. Protezlerin temizliği için, protezler gündeiki kez 1-2 dakikaKlorhex Gargaraiçinde bırakılır.Klorhex Oral Sprey: Sabah ve akşam bir defada 5-6 kezpüskürtmek suretiyle kullanılır. Kullanıldıktan sonra 30 dakika boyunca bir şeyyiyip içilmemesi önerilir. Kullanımdan sonra ağız su ile çalkalanmamalıdır.

Klorhex

Solüsyon

Klorheksidin glukonat%4

Ambalaj: 1000 ve 5000 mL’lik şişe.

Eşdeğeri:

KlorheksolScrub Solüsyon: 1000 mL(Merkez Lab.).

Endikasyon: Ameliyatöncesi cerrahi el dezenfeksiyonu, sağlık personelinin el antisepsisive ameliyata alınan hastaların ameliyat öncesi ve sonrasında cilttemizliği için kullanılan bir antimikrobiktir.

Kontra Endikasyon: Klorheksidineaşırı duyarlık göstermiş olan hastalarda kontrendikedir.

Uyarılar: Kulak ve burun mukozalarına,beyin zarlarına temas ettirilmemelidir. Kafa veya omurganın yaralanmalarındaveya perfore kulak zarı bulunan hastalarda ameliyat öncesi kullanımıtemas riski göz önüne alınarak uygulanmalıdır. Gö-ze değdirilmemelidir.

Yan Etkileri: Çok enderolarak deri reaksiyonları gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Eller suyla ıslatıldıktan sonra 1 mL’lik Solüsyonla1 dakika yıkanır. Operasyon öncesi el dezenfeksiyonunda bu işlemiki kez tekrarlanır. Daha sonra bol suyla durulanır.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.