Konazol

Konazol

krem

Kurtsan

Ketokonazol

Ambalaj: 20 mg/gx30 g’lik tüp.

Eşdeğeri: Nizoralkrem: 20 mg/gx30 g’lik tüp(JanssenCilag).

Konazol

Şampuan

Ketokonazol

Ambalaj: 20 mg/mLx100 mL’lik plastikşişe.

Eşdeğeri: FungoralŞampuan: 20 mg/mLx100 mL(İlsan);KetoralŞampuan: 20 mg/mLx100 mL(Bilim).

Endikasyon: Tinea korporis, tinea kruris, tinea manus ve tineapedis gibi derinin dermatofit enfeksiyonlarında, derinin kandidaenfeksiyonlarında, tinea (pitiriyazis) versikolorda ve seboreikdermatitin tedavisinde kullanılır.

Kontra Endikasyon: Ketokonazole karşı aşırı duyarlı olan-lardakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Oftalmik endikasyonlarda kullanılmaz. Gebelikve emzirme üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak gebeliktehekim tarafından gerekli gö-rülmedikçe kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri: Tedavisi sırasında seyrek olarak uygulama bölgesindeirritasyon ve yanma duyusu gö-rülmüştür. Nadiren, kontakt dermatitgibi bölgesel alerjik deri reaksiyonları gö-rülebilir.

Doz Önerisi: Konazol Krem: Günde1-2 kez deri üzerine sürülür ve tamamen emilinceye kadar hafifçeovulur. Semptomlar ortadan kaybolduktan sonra da tedaviye birkaçgün daha devam edilir. Tedavi süresi 2-6 hafta arasındadır.Konazol Şampuan: Islatılmışsaçlara uygulanarak kö-pürtülür ve 1 dakika boyunca saç derisinemasaj yapılır, suyla durulanır. İkinci yıkamada ise aynı işlemler3 dakika olarak tekrarlanır.Tedaviye haftada 2 kez olmak üzere, 4 hafta boyuncadevam edilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.