Kontil

Kontil

Süspansiyon

Hüsnü Arsan

Pirantel

Ambalaj: 250 mg/5 mLx15 mL’lik şişe.

Eşdeğeri:

PirantelSüspansiyon: 250 mg/5 mLx15 mL(Saba).

Kontil

Çiğneme Tableti

Pirantel pamoat

Ambalaj: 250 mgx6 tablet.

Eşdeğeri:

PirantelÇiğneme Tableti: 250 mgx6 tablet(Saba);

Endikasyon: AntihelmintikolarakAscarislumbricoides, Enterobius vermicularis, Ancylostoma duodenaleveNecator americanusenfestasyonlarında endikedir.

Kontra Endikasyon: Karaciğer bozukluklarındakullanılmamalıdır.

Uyarılar: Gebelerde kullanımı hakkındakesin bilgi yoktur. 2 yaşından küçüklerin tedavisinde relatif yarar/riskgöz önünde bulundurularak kullanılmalıdır.

Yan Etkileri: Nadiren iştahsızlık, bulantı,kusma, mide ağrısı, karın krampları, ishal, geçici SGOT yükselmeleri,baş ağrısı, baş dönmesi, uykusuzluk, ciltte dö-küntüler meydana gelebilir.

İlaç Etkileşimleri: Birbirlerinin etkilerini yoketme olasılığı nedeniyle, piperazin ile birlikte kullanılmamalıdır.Heksametonyum pirantelin bağırsaklar üzerindeki aktivitesinibloke eder.

Doz Önerisi: Tek dozda ve kilo başına 10 mg hesabıyla: 75 kiloyuaşan erişkinlere 1 g, 75 kiloya kadar olanlara 750 mg; 6-12 yaşlarındakiçocuklara 500 mg; 2-6 yaşlarındaki çocuklara 250 mg verilir.Günlük doz 1 g’yi aşmamalıdır.Günün herhangi bir saatinde veyemeklerden önce ya da sonra uygulanabilir. Oksiyüriaziste, parazitike-sin şekilde ortadan kaldırmak için, bütün aileyi kapsayan bir tedaviönerilir.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.