Kwellada Krem Rinse

Kwellada Krem Rinse

Krem

aris

Permetrin %1

Ambalaj: 120 mL’lik plastik şişe.

Kwellada Lotion

Losyon

Permetrin %5

Ambalaj: 120 mL’lik plastik şişe.

Eşdeğeri: Anti Skab Losyon: %5x120 mL(Eczacıbaşı).

Kwellada Shampoo

Şampuan

Permetrin %1

Ambalaj: 120 mL’lik plastik şişe.

Endikasyon: Baş bitienfestasyonlarının tedavisinde ve risk altındaki insanların başbiti enfestasyonlarından korunmasında endikedir.

Kontra Endikasyon: Piretroidler,piretrinler ve permetrine karşı alerjisi olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar: Sadece dıştan kullanım içindir.Gözler için irritan değildir. Ancak kazara bulaşırsa, gözler hemenbol temiz su ile yıkanmalıdır. Hayvan çalışmalarında, gebelik sırasındapermetrin uygulaması nedeniyle fetusun zarar gördüğünü belirtenherhangi bir bilgi elde edilmemiştir. Permetrinin çok az bir yüzdesisüte geçebildiğinden, sütteki konsantrasyonlarının yenidoğan/-be-bekiçin herhangi bir risk oluşturması beklenmez.

Yan Etkileri: Genelde iyi tolere edilir. Çokaz kişide baş derisinde eritem, dö-küntü ve/veya irritasyon (yanma/batmaveya karıncalanma) gö-rüldüğü bildirilmiştir.

Doz Önerisi: Kwellada Krem: Erişkinler ve 6 aylıktan büyük çocuklarda, öncesaçlar şampuan ile yıkanır. Durulandıktan sonra saçlar nemli kalacakşekilde kurulanır. Saç ve saçlı deriyi kaplamaya yeterli miktardaKwellaKrem Rinseuygulanır.Uzunluğuomuza kadar olan saçlarda 60 mL, daha uzun saçlar içinse 120 mL krem yeterliolur.Uygulamadansonra ilacın etkisi için 10 dakika beklenir. Daha sonra saçlar suylayıkanıp durulanır. Ölü bit ve yumurtalarının temizlenmesi gereklideğildir. Kozmetik açıdan gerekli gö-rüldüğünde sık bir tarak kullanılarakölü bit ve yumurtaları temizlenebilir. Tek bir tedaviyle olguların%97-99’u iyileşir. Gerekirse 7-10 gün sonra uygulama tekrarlanabilir.

SetronAmpul: 3 mg/3 mLx1 ve 5 ampul(Eczacıbaşı).

Kytril

Lak Tablet

Granisetron HCl

Ambalaj: 1 mgx10 tablet.

Eşdeğeri: SetronFilm Tablet: 1 mgx10tablet(Eczacıbaşı).

Endikasyon: Sitostatik tedaviye bağlı olarak ortaya çıkan bulantı vekusmanın önlenmesi ve tedavisinde endikedir.

Kontra Endikasyon: Granisetron veya ilişkili maddelere karşı bilinen aşırıduyarlılık durumlarında kontrendikedir.

Uyarılar: Granisetronunuyanıklığı advers olarak etkilediğine dair bir kanıt yoktur. Klinik nedenlerlezorunlu olmadıkça gebe kadınlara uygulanmamalıdır. Granisetronun anne sütünegeçişiyle ilgili veri bulunmadığından, tedavi sırasında emzirme kesilmelidir.

Yan Etkileri: Başağrısı ve kabızlık en sık kaydedilen advers olaylar olmakla birlikte, bunlarınçoğu hafif ve orta şiddette görülmüştür. Önemsiz cilt döküntüleri nadiren gö-rülür.Klinik çalışmalarda normal sınırlar içinde kalmakla birlikte, karaciğertransaminazlarının ortalama düzeylerinde geçici artışlar saptanmıştır.

Doz Önerisi: KytrilAmpul: Klinikte hekim kontrolü altında kullanılmalıdır.Kytril Lak Tablet: Erişkinlerdesitotoksik tedavi sırasında günde iki kez bir tablet (1 mg) önerilir. İlk doz, sitotoksiktedavinin başlamasından bir saat önce verilmelidir. 24 saat içinde maksimumdoz 9 mg’yi aşmamalıdır. 12 yaşın altındaki çocuklar için önerilmez.

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı.
İlk yorum yapan sen olabilirsin.

Yorum Yap

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Giriş Yap

Yorumunuzun kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.